Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, měl bych prosím dotaz. Postavil jsem z hlediska soukromí mezi mnou a sousedy zídku ze ztraceného bednění.
Jelikož jsou naše domy v rozdílné výšce a já budu mít hned z domu terasu, tato zeď se postavila o výšce 2,75 metrů x 5 a 2,0x 5 metrů (v jednom kuse, jen výškový odskok) Bohužel jsem dal na radu zedníka a zeď odspodu neizoloval, bylo mi totiž řečeno, že je tato zeď moc vysoká a pokud bych použil IPU nebo tekutou lepenku, zeď by se nespojila se základem a držela by “jen na roxorech”. Z mé strany bude 5 metrů zdi cca 50 cm “zasypáno” (kámen, dlažba – terasa),
zbylých 5 metrů bude lehce dosypáno zeminou, dle terénu. Já bych na tu zeď rád částečně nalepil kamenný obklad a částečně dal fasádu (lepidlo, perlinka, silikonová fasáda weber), no ale teď se bojím, že mi vše odpadne z hlediska vlhkosti. Proto se chci zeptat, zda se dodatečně dá taková zídka navrtat a zaizolovat Vaším systémem? Případně jak postupovat, moc děkuju za radu.

 • Lukáš Daněk stáří dotazu 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den. Můžete mi zaslat fotodokumentaci a případně i jednoduchý nákres budoucí terasy. Ale v podstatě už rozumím Vaší primární otázce a hlavně obavě. Jen bych se chtěl na pár detailů podívat. Pokud nějakou fotodokumentaci máte.
S pozdravem
Jiří Schwarz

 • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi, v odkazu zasílám fotku zídky a narychlo jsem rozkreslil, jak to bude zhruba vypadat.
Z fotky je zřejmá výška terasy, obklad tedy bude cca 50 cm nad terénem, poté bude opěrná zídka terasy, ke které se dosype jen trochu zeminy, jak k ní, tak k zídce (plotu), jen aby se schovaly základy a srovnal se terén. Na tu druhou půlku už bych dal “jen” fasádu, na terasu ten obklad. Díky moc za pomoc.

 • Lukáš Daněk odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Dobrý den. Fotodokumentace mi pomohla. Než budete navyšovat terén pro výšku terasy a terénní úpravy zahradní plochy, určitě je potřeba zhotovit svislou hydroizolaci od základu zídky (od základového pásu) do výšky budoucí navážky. Tím se zamezí případné dotaci vlhkosti do zídky z bočního směru. Před zhotovením svislé hydroizolace udělejte injektáž zdiva a to s pokrácením vrtů 20 mm a v osových vzdálenostech 60-70 mm max. a ve výšce nad základovým pásem ve vodorovném navrtání. Toto zkrácení roztečí je z důvodu, že se jedná o ztracené bednění s malou porézností své struktury. Ještě zkontrolujte výšku terénu od souseda, abyste se výškou injektážní linie neocitli pod neodizolovaným terénem sousedního pozemku. Následně po provedené injektáži zídky můžete zhotovit již zmiňovanou svislou hydroizolaci. Také se zmiňujete o vystavění opěrné zídky pod terasou. Před zasypáním zhotovte ze strany zásypu také svislou hydroizolaci. Pak již můžete postupovat dle Vašich potřeb pro vybudování terasy a terénních úprav.
S pozdravem
Jiří Schwarz

 • You must to post comments

Moc děkuji za odpověď, co se souseda týče, tam je to v pohodě, jeho terén začíná souběžně se základovým pasem.
V základu je kvůli svažitému pozemku odskok, tudíž jsem ztraceným bedněním stále nad terénem.
Ke zdi se nahrnulo jen cca 5-10 cm zeminy, aby se základový pás “zakryl”.
Tedy pokud to chápu správně, Vaši izolaci udělám ve výšce budoucí terasy (dlažby), pod touto izolací na stěnu buďto natavím pás ipy, nebo použiju tekutou lepenku, abych vodě co nejvíce zamezil přístup a poté již mohu začít s terasou a terení úpravou.

 • Lukáš Daněk odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments

Pokud zhotovíte kvalitní svislou hydroizolaci dle předešlé komunikace, injektážní linie a tím její výška může být provedena např. 100 mm již nad zeminou, která zakrývá základový pás. Pro tuto výšku injektáže Vám přeje i současná výška terénu od souseda. tedy pokud by se jednou nerozhodl terén také z nějakých důvodů navýšit. Ale pokud by se terén navyšoval a také by ze své strany zhotovil svislou hydroizolaci, nic by se tím neznehodnotilo. Injektáž ve výšce, kterou jste popsal, by nebyla pochybením a dokonce by nehrozilo od souseda žádné nebezpečí, kdyby terén zvýšil bez zhotovení svislé hydroizolace, ale je vždy výhodnější vlhkost zastavovat blíže k základům a ve Vašem případě se to nabízí. Jen zdůrazňuji, že toto platí za předpokladu, že svislá hydroizolace bude plně funkční a kvalitní, aby jednoho dne nemohlo dojít k přemostění vlhkosti nad injektážní linii. Snad jsem Vás mým výkladem nezmátl.
S pozdravem
Jiří Schwarz

 • You must to post comments

Dobrý večer. Vrty, na které Vám nezbydou zátky, bych zatěsnil rychletuhnoucím cementem. Ve stavebninách kupodivu není moc k dostání a sádra je nevhodná. O tom jsem se ale už zmínil. V řetězci Hornbach, v oddělení stavebních materiálů, rychletuhnoucí cement vždy mají. Pokud máte tuto prodejnu poblíž, určitě ho tam zakoupíte. Bude Vám stačit nejmenší balení, což je 1 kg. Zpracování je stejné jako u sádry a tak po výplni vrtů injektážním krémem stačí si v kelímku rozmíchat malé množství hmoty a špachtlí vrt povrchově zatěsnit. Tento způsob je nejrychlejší a nejjednodušší. Je ale pravda, že i bez zatěsnění nedojde k zásadnímu výronu injektážní emulze. Maximálně z ústí vrtu dojde k malému odkápnutí a to pouze z krajové části vrtu. Zátky, které dodáváme, jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a spíše než pro zatěsnění úniku krému slouží jako spolehlivá tepelná izolace vrtů. To ale ve Vašem případě není nutné, jelikož je Vaše obvodové zdivo zateplené.

S priateľským pozdravom

Jiří Schwarz -konaťel spoločnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565

 • Lukáš Daněk odpovězeno 4 roky dní
 • last edited 4 roky dní
 • You must to post comments
Zobrazuji 6 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268