Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobry den,jde izolovat i tento druh ,,zdiva”.Rohy domu jsou vyzděné z cihel a mezi tim se to zašalovalo a jako plnivo se ubijel škvárobeton.

  • Petr Goralka stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den. Injektáž rohů vyzděných z cihel zhotovíte dle technologického postupu pro náš Systém AquaStop Cream. To znamená, že využijete nejvhodnější průběžnou spáru atd. Upozornění: Jinak se postupuje při vrtání rohů obvodového zdiva z vnitřní strany (rohy se vrtají z vnitřní strany do tzv. vějířků), a jinak z venkovní strany (tam se poslední vrt ukončuje 50 mm od hrany rohu obvodového zdiva, ale od tohoto posledního vrtu, anebo by se také dalo říci začínajícího vrtu, se ostatní vrty zhotovují samozřejmě v osových vzdálenostech 100 mm. Linky z Poradny na správné řešení injektáže rohů obvodového zdiva: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/odpoved/676/edit
K té druhé části otázky: Vaše škvárobetonové zdivo mezi vyzděnými cihelnými rohy, které bylo ručně namíchané a následně zalité do šalovacího bednění, je tím pádem homogenní, je to stejnorodý materiál a zejména ne moc hutný, a tím jeho struktura je dostatečně porézní. V těchto materiálech je šíření aktivní látky injektážního krému do okolí vrtů snadné a vznik nové hydroizolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti je spolehlivé a účinné. Jen bych ještě přidal jednu praktickou radu, která platí všeobecně pro celou škálu použitých zdicích materiálů. V případě, že zdivo v místech linie vrtů nebude vlhké, stačí vrty lehce provlhčit vodou či si zakoupit AquaStop Cream Inject activator. Lehkým provlhčením vrtů nemůžete nic zkazit, ale naopak můžete jen získat. Jednoduše, u našeho systému je vlhkost ve zdivu žádoucí pro snazší dispergaci, tj.k pronikání hydrofobní látky do struktury i hutnějších materiálů, jako jsou přírodní kamenné materiály apod.. I maximální vlhkostní limity ve zdivu, které by se mohly jevit jako nevýhoda nebo určité riziko pro vznik plně funkční nové izolace ve zdivu, nejsou problémem, a to je obrovská výhoda. Naopak suché zdivo je tak trochu problematické, ale tam si vlhkost v okolí vrtů dokážeme zvýšit pro zesílení účinku, ale i samotný injektážní krém AquaStop Cream má ve svém obsahu 20% vody, takže i v suchém prostředí se šíří, ale s určitým omezením. Vše jsme výrobou nastavili tak, aby Systém AquaStop Cream byl co nejúčinnější v co možná nejširší škále používaných zdicích materiálů a jejich procentuální vlhkosti. Jsem přesvědčen, že tato vlastnost je výhodnější, než kdyby tomu naopak, tím myslím, kdyby intenzivnější a spolehlivější účinek injektážního krému AquaStop Cream byl v suchém prostředí zdiva. To ale naštěstí není. Rekapitulace: Ano, Vaše škvárobetonové zdivo je vhodné pro Systém AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Reklamní místo pro sanační firmy. Info na tel. 731 565 565

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
382.180 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
5.706 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

kalkulacka spotreby aquastopcream

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

zidka

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268