Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

je možné pomocí injektáže dodatečně izolovat zdivo ve sklepě? Z venkovní strany je použita pouze nopová folie a zdivo je samozřejmě mokré.

Děkuji za informace

S pozdravem Kugrer

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Kugrere,
ano, vše ale za předpokladu, že z bočního směru zdivo nebude dotováno vlhkostí. Pokud se ale ptáte, zda jde vytvořit i svislou izolaci proti vlhkosti v obvodovém zdivu pod úrovní terénu Systémem AquaStop Cream, tak i to je možné. Systém AquaStop Cream je zejména určený pro chemickou podřezávku zdiva, ale při jiném technologickém postupu lze provést i plošné zainjektování zdiva. Níže Vám vkládám link na plošnou injektáž. Pokud je ale zeď pod úrovní terénu a vlhkost vzlíná pouze od základu, tj. odspodu, nikoli i z boku, to ale záleží na funkčnosti Vámi popisované svislé hydroizolace, tak se plošně zdivo samozřejmě injektovat nemusí a injektáž udělejte v jedné horizontální linii, či ve dvou liniích (tzv. cik cak) co nejblíže u podlahy. Jen dejte pozor, abyste zdivo neprovrtal skrz. Další podmínka pro zdárné odvlhčení je ta, že provedená horizontální injektáž bude provedena ve výšce alespoň pár centimetrů nad spodním okrajem uložené nopové folie. Ideální stav by teď byl, kdyby nopová folie byla uložená v hloubce pod výškou podlahy. Myslím si, že toto je ale jasné.
Link na provedení svislé injektáže: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/navod-k-injektazni-aplikaci/#plosna-injektaz-zdiva
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments

OK děkuji za upřesnění.

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268