Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Zatepluju 2 podkrovní místnosti se sklonem střechy okolo 5 stupňů. Střecha je jednoplastova s lepenkou, nevětraná a mám problém s izolací. Z interieru jsem schopen dát jen 21cm vaty kvůli nízkému stropu a je to málo a rosný bod mám pod střechou a vhkost se nema kam odvétrávat. Bylo mě doporučeno zaizolovat z venku pomocí tvrdý PUR pěny. Když bych dal 10cm PUR pěny na střechu na lepenku a z interieru 21cm vaty, pod vatu dám ještě parotěsnící folii bude to efektivní ? tvrda PUR pena je dost drahá tak to nechci delat zbytečně. Je to kombinace 2 izolačních materiálů nad a pod střechou a to se pry moc nedoporucuje. Bude tam dohromady cca 31cm izolace ale nevětrana.

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den,
Vaše střešní konstrukce se odvětrávat nedá, ale toho jste si vědom. Musel byste zhotovit novou stropní/střešní konstrukci zcela jinak a to určitě nemáte v úmyslu. Váš návrh pro daný stav se mi ale jeví jako zajímavý a spolehlivý. Tvrzená PUR pěna na střeše s ochranným UV nátěrem rosný bod eliminuje a další tepelná izolace pod stropem už dostatečně Vaše podkrovní místnosti zateplí. Kondenzace bych se při tomto postupu neobával. Rosný bod v místě dřevěného stropu, dle mého názoru, už vznikat nebude. Neznám ale všechny souvislosti a zejména další technické parametry, a tak moje kladná podpora Vašeho záměru je nezávazná. Ale myslím si, že to jste ani neočekával. Přeji Vám vše nejlepší do nového roku.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268