Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Prosím mám otázku. Mám zahradní chatku a pod ní v zemi udělaný sklep cihlový.Je tak vlhký ze vše papírové je mokré a následně plesnivé.Chtěla bych vyzkoušet Váš přípravek na hlavní stěnu sklepa která je nejvíc zapuštěná do země. Boční je nad zemí a druhá boční je příčka s dílnou.To je vše suché Děkuji Dana

  • Dana stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Pro plnohodnotnou odpověď mám málo od Vás poskytnutých informací. Ale budu odpovídat ve všeobecné rovině. Pokud Vámi popsané zanořené zdivo pod úroveň terénu nemá z venkovní strany funkční svislou hydroizolaci, zdivo zavlhá ze dvou směrů. Jeden směr pronikání vlhkosti do zdiva je od základu, které se všeobecně říká kapilárně vzlínající vlhkost. Pro tuto příčinu je vhodný a účinný Systém AquaStop Cream. Linie vrtů a jejich výplň byste provedli těsně nad úrovní podlahy, tj. dle našeho technologického postupu. Zdivo by po provedené injektáži začalo vysychat, ale za předpokladu, že je z venkovní strany funkční svislá hydroizoalce a to výškově od povrchu terénu do hloubky min. pod úroveň podlahy, lépe až k základové spáře. To je ten druhý možný případ zavlhání Vašeho podúrovňového zdiva. V případě, že tam svislá izolace již není funkční, či chybějící, dochází k zavlhání tohoto zdiva nejen od základů, ale i tzv. infiltrací vlhkosti z přilehlé zeminy do neodizolovaného zdiva. Tím by samotná dolní dodatečně zhotovená izolace sice vzlínající vlhkosti od základů zabránila, ale nikoliv k pronikání vlhkosti z bočního směru, jak je popsáno výše. Proto by toto podúrovňové zdivo mělo mít oboje hydroizolace plně funkční. Dá se ale postupovat i jinými sanačními postupy. Proto jsem pod Váš nadpis umístil vyhledávací štítky, na které když kliknete, otevřou se Vám tématicky podobné či stejné již položené otázky a po kliknutí opět na nadpis předchozích tazatelů se Vám otevřou odpovědi. Třeba tam najdete řešení vhodné i pro Vás.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268