Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den

Mám dotaz ohledně použití vašeho krému. Mám starý dům, který je z vnitřní strany zděny a z venkovní strany je kamenný.  Šířka zdi je 55. Z vnitřní strany muzu  vrtat do spár cihel, ale neprojdu skrz stenu, protože od poloviny stěny je kámen do výšky cca 1 m

Lze podobna stěna izolovat?

Dekuji za odpověd J. Firýt

  • You must to post comments

Dobrý den,
Vaše zdivo lze bez problémů odvlhčit naším systémem, tj. navrtáním zdiva a následným vyplněním vrtů injektážním krémem AquaStop Cream. Rozhodně doporučujeme vrtat spíše zevnitř (do cihelného zdiva)a to z důvodu, že využijete pro injektáž první průběžnou spáru nad podlahou. Celkovou tloušťku zdiva uvádíte 55 cm, takže když vrty pokrátíte o cca. 3 cm, tj. dle našeho doporučení, budete vrtat na hloubku vrtu 52 cm, s tím, že vrták někde uvnitř (podle tloušťky cihelného zdiva) Vaší kombinované stěny (použijete zřejmě 60 cm dlouhý vrták s vyznačením místem na šroubovici pro dovrtání hloubky vrtů 52 cm) na konci maltové spáry začne vrtat do kamene, a toto se bude opakovat u každého vrtu, není to však na závadu a nijak to nebrání následnému vyplnění celého vrtu a tím vytvoření plně funkční hydroizolační clony. Kdyby jste vrty vedl z venkovní strany, nebylo by to pochybení, ale velmi pravděpodobně byste nenasměroval vrt přes kamenné zdivo do průběžné spáry cihelného zdiva, což by byla do určité míry škoda. Trochu komplikované by bylo, kdyby mezi vnitřním a vnějším zdivem byla mezera, ale i to by bylo řešitelné. Z Vašeho dotazu ale spíše chápu, že se jedná o těsnou dozdívku, a nikoli dvojité zdivo s mezerou.

S přátelským pozdravem

Mgr. Ludmila Schwarzová – obchodní oddělení TRUMF sanace s.r.o.
Email: [email protected]

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268