Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli je třeba obkopat a odizolovat tu venkovní část domu, která je pod úrovní zeminy, pokud chci použít Aqua Stop Cream? Jde o to, že máme podsklepený dům a tento krém bychom chtěli aplikovat cca 0,5 m pod stropem ve sklepě. Jenže v této výšce už je to z venčí pod zeminou. Pokud bychom to neodizolovali zvenčí, jestli se zase nedostane vlhkost ze zeminy do zdí nad injektáží. A také jsem se chtěla zeptat, do jaké dálky od daného vrtu se dokáže injektáž rozšířit..Mnohokrát děkuji! Danyś

  • Danyś stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Danys. Vaše úvahy v postupu sanace vlhkého zdiva jsou naprosto logické a správné. Tím, že výška předpokládané linie injektáže je pod úrovní terénu, je opravdu nutné zhotovit novou funkční venkovní svislou hydroizolaci minimálně pod tuto úroveň vodorovné dodatečné hydroizolace ve zdivu pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti krémovou injektáží. Trochu nerozumím té zamýšlené výšce 0,5 m pod stropem, kde jak se zmiňujete, je ještě tato výška pod úrovní terénu. Není už lepší zhotovit injektáž těsně nad úrovní terénu? Ale ten důvod Vámi zvažované výšky neznám. Ale v podstatě máte dvě možnosti. Odkopat a zhotovit vnější funkční novou hydroizolaci, jak jsem se zmínil, pod linii injektáže nebo lépe, zhotovit výkop a novou svislou hydroizolaci až na základovou spáru či desku domu a pak injektáž lze zhotovit již u podlahy sklepních místností. To by byla ta nejlepší varianta, ale samozřejmě nákladnější. K té druhé otázce: Šíření hydrofobizace silanového krému AquaStop Cream je závislé zejména na savosti a vlhkosti injektovaného materiálu. Třeba u zavlhlého Ytongového zdiva je to až 250 mm od vrtu všemi směry, to určitě není Váš případ, ale je to názorný příklad, jak je šíření závislé na druhu materiálu (jeho poréznosti, savosti) a stupni vlhkosti ve zdivu. Obecně kruhové šíření hydrofobizace krémové injektáže dobíhá od vrtů do vzdálenosti min. 60mm až 120 mm od jednotlivých vrtů např. u zavlhlého cihelného zdiva. Takže při dodržení osových vzdáleností vrtů 100 mm se tyto jednotlivé šířící se clony od jednotlivých vrtů vždy propojí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den. Ano, tomu výkopu až na základovou desku jsme se právě chtěli vyhnout, protože celý sklep z 1 strany je totiž celý pod zemí – jedná se o svažitý terén. Z toho důvodu bychom také injektáž chtěli udělat cca těch 50 cm pod stropem – jen pro usnadnění práce, aby manžel nemusel vrtat těsně pod stropem. Ještě jsem se chtěla zeptat, jakým stylem máme vést vrt v případě, že narazíme na nosnou vnitřní stěnu (v případě, že bychom vnitřní stěny neinjektovali), aby tam nevznikla nějaká 30ti cm mezera bez injektace. A ještě bych chtěla vědět, jestli existují nějaké www stránky nebo recenze, kde bych se dozvěděla od ostatních, jestli jim to zabralo, jestli to opravdu funguje – nic ve zlém, ale důvěřuj ale prověřuj.A zvlášť v dnešní době. Mockrát děkuji! Danyś

  • You must to post comments

Dobrý den . Stačí, když si důkladně pročtete moji bezplatnou poradnu. Najdete tam vše. Zrovna na Vaši otázku technického postupu provádění injektáže z vnitřní strany jsem teď odpovídal. Je to hned ta otázka před tou Vaší, tj. jde o korespondenci s panem Macákem, . Jinak si úsudek udělejte sami. Dobré zboží se nemusí vychvalovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268