Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
provádím rekonstrukci bytu ve 150 let starém RD, obvodové zdi (60cm) jsou místy zavlhlé a objevuje se i salinita. Tyto zdi se převážně skládají z žulových kvádrů.
Je mi jasné, že žula je nesavý materiál, takže navrtávat ji a dávat do ní krém asi nemá moc smysl.
Na druhou stranu žula ani vlhkost moc nepotáhne.
Říkal jsem si, že bych navrtání a injektáž provedl ve spárách mezi kameny a v místech, kde nebude žula. Žulové kvádry bych vynechal.
Doporučil byste tento postup? případně navrhujete něco lepšího?
Jen podotýkám, že současná vlhkost není nijak tragická, takže nepotřebujeme úplně stoprocentní výsledek, jde mi jen o alespoň nějaké zlepšení současného stavu.

Mnohokrát děkuji
Ladislav Stárek
Liberec

  • Ladislav Stárek stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Stárku.
Vlhkost vzlíná jak správně píšete nikoliv žulovými kvádry, ale zdící maltou a tím je částečně omezena kapilárně vzlínající vlhkost. Žulové kvádry se používaly (v současné době již ne tak často) pro vyzdění podezdívek a často ve výšce 1NP se zhotovila vyrovnávací ložná spára pro zdění cihelného a nebo jiného zdiva. Vrtání do žulových kvádrů by opravdu nemělo smysl. Ale v mnoha případech se tyto žulové podezdívky zdily také na vodorovné průběžné maltové lože. Pokud je to i Váš případ, pak účinnost Systému AquaStop Cream je v této průběžné maltové spáře v podstatě naprosto spolehlivá, tak jako je to v průběžné spáře cihelného zdiva. Samozřejmě můžete využít přechod mezi žulovou podezdívkou a pokračujícím pravděpodobně cihelným zdivem. Samozřejmě je potřeba zvážit i výšku vodorovné linie vrtů vzhledem k výšce podlahy. Kdyby můj předpoklad zdění byl jiný, ještě bychom mohli situaci znovu zvážit.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď.
Prověřím, zda jsou kvádry uloženy tak, jak píšete. Sám doufám, že to tak bude, abych mohl injektáž prověst pořádně tak, jak má být.

Přeji hezký zbytek večera
Stárek

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268