Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Kůlna na dřevo a nářadí má betonové základy a na nich bez vodorovných izolací jsou postaveny stěny ze ztraceného bednění. Jak nahradit chybějící vodorovné izolace? Potřebuji, aby stěny při každém dešti neprovlhaly.
Díky za odpověď.
Pavel

  • Pavel Kovařík stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Ztracené bednění bylo pravděpodobně na sucho položené na betonový základový pás či desku. Následně bylo prolito betonovou směsí s vloženými ocelovými pruty, železnou výztuží. Asi. Pokud kůlna byla takto založena a betonový pás či deska je nad úrovní terénu, což by mohla být, pak se pro zhotovení vrtů a následnou injektáž Systémem AquaStop Cream nabízí stavební, přechodová spára mezi základem a bedněním, byť je to spára na sraz, bez malty. Ale přesto je toto místo nejvhodnější, za předpokladu, že se do této pracovní spáry dostanete vrtákem ve vodorovném provedení, to znamená pravděpodobně z venkovní strany, pokud je terén o něco níž než je tato stavební spára. Injektážní krém pomalu ale jistě vytvoří dodatečnou hydroizolaci pod ztraceným bedněním a tím problém se zavlháním bude odstraněn. Pokud tomu je jinak, napište mi přesněji, jak stavba byla založena. Ale myslím, že by to mohlo být dle mých předpokladů. Vrty bych doporučil provlhčit AquaStop Cream Injekt activatorem před injektáží Aquastop Cream, pro zvýšení dispergace aktivní látky. Přece jen se aktivní látka injektážního krému musí šířit v málo porézním prostředí.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Položení na sucho a celá zeď na sraz jste odhadnul splrávně. Problém je, že z venkovní strany (jedna celá dlouhá zeď a obě kratší do poloviny) jsou utopeny 1 až 3 šáry (po 20cm) pod úroveň terénu. Dle vašich výkladů jsem pochopil, že je možné řady vrtů “odskákat” (asi je možná i “šikmá” linie vrtů), ale jak izolovat zvenku (veřejná cesta), aby to navazovalo.

  • Pavel Kovařík odpovězeno 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. V podstatě jsou dvě možnosti jak ve Vašem případě postupovat. Pokud z jakýchsi důvodů nejde obvodové zdivo z venkovní strany odkopat a tím zhotovit svislou venkovní izolaci do hloubky alespoň pod skladbu podlahy, lépe až na základovou spáru desky či základového pásu, není jiná možnost než zhotovit linii vrtů dle výšek venkovního terénu, ve Vašem případě ve spáře mezi betonovými tvárnicemi a jak jste správně pochopil, kaskádovitými liniemi vrtů se držet co nejblíže k povrchu terénu. Šikmé zhotovení linie vrtů, tj. dle sklonu terénu by se nabízelo, ale přece jen u ztraceného bednění bych doporučil vrtat kaskádovitě, schodovitě, dle vodorovných a svislých spár mezi tvárnicemi ztraceného bednění, v podstatě tak, jako u zdiva cihelného. U zdiva např. smíšeného by naopak nebylo toto schodovité, kaskádovité provedení vhodné, vrtalo by se skutečně v šikmé linii, dle výšky a sklonu terénu, samozřejmě se jednotlivé vrty vždy zhotovují u Systému AquaStop Cream vodorovně, tj. kolmo ke svislé rovině zdiva. Je ale jasné, že vznikající pásová hydroizolace, zejména ve výšce třetí řady bednění, nedoběhne k vnitřní podlaze. Tím vzlínající vlhkost bude sice zastavena ve výšce kaskádovitě provedených liniích vrtů, ale zdivo do výšky injektáže bude zavlhat. Tento zavlhající výškový rozdíl, tj. výška od podlahy do výšky kaskádovitě zhotovené injektáže se dá ale vyřešit vnitřním krystalickým nátěrem či hydroizolační stěrkou, např. námi vyráběným výrobkem AquaStop Bitumen 2K a pod. Druhá možnost řešení je ta, že se provedete již zmiňovaný odkop (pokud odkop lze zhotovit, vždy je tento postup řešení stavebně výhodnější), zhotovíte svislou vnější hydroizolaci a linii vrtů neprovedete ve výšce terénu, ale co nejblíže k vnitřní podlaze. Do první stavební spáry, pokud tato spára vznikla založením první řady ztraceného bednění na povrch podlahy, se ve vodorovném provedení vrtů z vnitřní strany nedostanete, byť je tato spára nejvýhodnější. Bude Vám v tom bránit tloušťka vrtačky. V tomto případě bych doporučil zhotovit injektáž ve spáře mezi první a druhou řadou bednění. Sice výškově již budete nad povolených 100 mm od podlahy, ale spára mezi bedněním je pořád výhodnější,byť je to pracovní spára tzv. vzniklá na sraz, než vrtat do betonového masivu a to nejen kvůli samotnému vrtání, ale spíše z důvodu snazšího šíření aktivní látky v tomto ne zcela porézním zdivu. Pokud byste něčemu neporozuměl, můžete se ještě na cokoli zeptat. Vše je řešitelné.
Napsáno 31.12.2018

PF 2019. Všechno nejlepší do nového roku Vám, všem našim zákazníkům a nejen našim zákazníkům přeje jednatel společnosti a jeho pracovní tým.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268