Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jedná se o zdvojené zdivo..tzn. Klasická červená cihla, poté místo na cihlu a opět cihla. Jak postupovat v takovém to případě, samozřejmě mám zájem o vás produkt… Díky za odpověd. Záruba

  • Záruba stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Zárubo. V podstatě máte dvě reálné možnosti jak toto dvojité zdivo se vzduchovou mezerou zainjektovat a vytvořit dodatečnou clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti v těchto zdech. Tím, že zdivo je cihelné, vrtat budete v první možné průběžné spáře u podlahy, kde to ještě půjde vrtat ve vodorovném zhotovení. U tohoto druhu zdiva by byla obrovská škoda vrtat pod jakýmsi nakloněným úhlem ke svislé rovině zdiva a tím nevyužít vodorovné maltové spáry. To je ale myslím již všeobecné známé u technologického postupu krémové injektáže. Ale otázka zněla jinak. Ta mezera mezi dvojitým zdivem, pokud není čímsi vyplněná a je tam skutečně vzduchová mezera, je postup tento. Přední zeď zainjektujete na jeho tloušťku, pokud neznáte jeho tloušťku, stačí zhotovit jeden zkušební vrt, (hloubka vrtu pro injektáž cca – 30 mm než je skutečná tloušťka zdiva) a pokud se dostanete z druhé strany k té zadní zdi a nebudou tam přístupové překážky, opět toto zdivo zainjektujete samostatně stejným způsobem jako u zdiva prvního. Takže každou zeď budete prakticky injektovat samostatně. V případě, že se k zadnímu zdivu nedostanete z různých možných důvodů, např. že je hranicí pozemků se sousedem, který Vás na svůj pozemek nepustí, zhotovíte výplň této mezery řídkou maltovou zálivkou do výšky předpokládané linie vrtů, respektive do výšky o pár centimetrů nad předpokládanou vodorovnou linii vrtů (je nutné počítat s určitým poklesem zálivky při jejím vysycháním, ale nebude zásadní). Tento postup není nikterak pracný a materiálové náročný, jelikož zálivku zhotovíte jen ve spodní části od podlahy. Zálivku této mezery provedete tak, že si zhotovíte po určitých vzdálenostech otvory skrz zdivo v předním zdivu ve výšce do jaké chcete mezeru zdí vyplnit, a těmito otvory zhotovíte výplňovou maltovou zálivku (betonová zálivka není vhodná) třeba naléváním konví. Pak už je vše snadné. Počkáte tak cca 1 týden až 2 týdny, aby zálivka byla dostatečně pevná, ale byla stále vlhká (injektážní krém se lépe rozpouští v zavlhlém materiálu). Pak tyto dvě zdi budete injektovat jako u zdiva bez mezery, ale to je jasné. Využijte první průběžné spáry zdiva ze strany odkud budete zhotovovat injektáž, ale je otázka, zda se průběžná spára druhé zdi bude výškově shodovat s průběžnou spárou první zdi, ale to už neovlivníte a tak budete vrtat na celou hloubku, samozřejmě opět cca – 30 mm tloušťky tohoto dvojitého zdiva v osových vzdálenostech 100 mm dle technologického postupu pro systém AquaStop Cream. Existuje přeci jen ještě jedna možnost jak zainjektovat dvojité zdivo se vzduchovou mezerou z jedné strany stavebního dílce, ale tento postup je ještě pracnější a tak, pokud by u Vás přicházela jedna z možností výše popsaná v úvahu, není nutné tento složitější postup popisovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268