Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám takový pro vás asi drobný problém, nicméně potřeboval bych ho vyřešit a vás jsem vygooglil jako specialisty, tak jestli byste mi mohli nabídnout nejlepší řešení. Mám RD a po 6-ti letech bez problému mi začala v přízemí u francouzského okna zřejmě vzlínat voda. Jediné vysvětlení je v závadě izolace mezi deskou a zdivem, které nutno říci, jsem prováděl sám a evidentně špatně. V místě nevedou žádné rozvody vody ani podlahové topení (to je všude elektrické). Z venku je promočení deštěm vyloučené, protože vlhkost se objevila před cca mi měsíci, tj. v létě a navíc je místo pod střechou. Skladba zdiva je 24 porotherm + 15 cm polystyren z venku a jak říkám, stáří 6 let, spára klasicky na maltu. V příloze posílám fotky, ty nejlépe napoví rozsah. Celá věc má v délce cca 50 cm, což chápu není úplně velký obchod. Mohli byste mi udělat nabídku nejlepšího odstranění závady + cenu? Četl jsem návod, nicméně jenom jestli byste mi mohli jednou větou poradit, kam vyvrtat v mém případě ty otvory. Jestli to chápu dobře, měly by být do vodorovné spáry, nicméně ta je v případě mého porothermu cca 1 cm široká a kdybych to vrtal vrtákem 14 mm, tak to asi nebude plnit účel, protože natlačený krém do vrtu vyteče ne vodorovně do spáry, ale rovnou dolů do dutin, tak jak je to myšleno? První vodorovná spára je asi 7 cm nad podlahou, tedy do této? Děkuji, R.Bezděk

  • R. Bezděk stáří dotazu 8 roky dní
  • last edited 8 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Bezděku. Máte pravdu, že u porothermového zdiva je nevhodné vrtat do ložné maltové spáry, jelikož by krém klesl o jednu cihlu níže, respektive o jednu spáru. Je to asi takto. Výšku vodorovné linie si musíte zvolit tak, aby byla co nejblíže k podlaze. To je první zásada, ale tu určitě znáte. Samozřejmě zachovat osové vzdálenosti vrtů, průměr vrtů, hloubku vrtů a v neposlední řadě spotřebu, což je trochu problém, ale dá se to. Jinak vrty zhotovte tak, aby se následná injektáž nasytila do té spáry, která je nejvhodnější. Není to zas až tak složité zhotovit vhodnou výšku hydroizolační clony injektážím krémem u tohoto druhu zdiva . Vrty buď zhotovíte pod spárou a tím se injektážní krém zachytí ve spáře pod zhotovenými vrty, nebo pokud spáru máte blízko podlahy a je to ta správná výška ložné spáry pro vznik injektážní clony, tak vrtáte cca 20 až 30 mm nad spárou, abyste si tuto ložnou spáru nepoškodil (její kompaktnost) a tím silanový krém nemůže protéct o další spáru níže. Myslím, že ta spára 7 cm nad podlahou by mohla být vhodná. To by znamenalo vrtat těsně nad ní, jak jsem výše popsal.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý večer a díky za rychlou odpověď,
takže do spáry, co je nad první cihlou, akorát malta není celoplošně, jak by asi bylo ideální, ale jenom na dva pásy, nicméně co se dá dělat, nic moc jiného asi ne. Takže díky, R.Bezděk

  • You must to post comments

Dobrý den. Ty dvě pásové maltové lože pro zdění Porothermu jsou dle technologického postupu tohoto systému. Mezera mezi pásovými ložemi na vrchní části každé řady porothermových cihel je z důvodu zachování termoizolačních vlastností komůrkového zdiva. Je jasné, že je v tomto místě riziko úniku injektážního krému při výplni. Ale v těchto místech při vysouvání plnícího trubičkového plnidla se toto místo dá odměřit a v těchto místech, kde se nachází mezera mezi maltovými pásy, injektážní výplň přerušit. Důležité je dostatečně vyplnit pásové maltové lože, a to injektážním krémem, který steče ,, položí se,, na maltové dva pásy a tím se postupně do zdící malty disperguje hydrofobní látka. Mezerou mezi chybějícími maltovými pásy vlhkost vzlínat nemůže a v pásových ložích se vytvoří vodorovná izolace pro zamezení vzlínající vlhkosti.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268