Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Hezký den, obracím se na Vás ve věci tlakové injektáže garáží. Jednalo by se o sedm garáží, které jsou ve svahu. Z našeho hlediska není možné provést vnější izolaci a domníváme se, že by byla vhodná tlaková injektáž. Chtěla bych Vás tímto poprosit, zda by bylo možné si domluvit osobní schůzku, kde bychom rádi vyslechli Váš odborný posudek, jestli je tato varianta vhodná, popř. jiné. Předem mnohokrát děkuji a přeji hezký den. S pozdravem Kateřina Křečková

  • Kateřina Křečková stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pokud se jedná o garáže v podzemních podlažích, které trpí vlhkostí obvodového zdiva, případně natékáním tlakové vody, je vhodná tlaková gelová rubová injektáž, která se provádí z vnitřní strany stavebního dílce, nikoliv ale do zdiva (v případě chemické injektáže do zdiva v tzv. šachovnicovém provedení, je výsledek vždy nejistý a většinou naprosto neúčinný, tyto chemické injektáže do podúrovňového zdiva k zamezení infiltrace vlhkosti do zdiva z přilehlého terénu se prováděly ve velké míře zejména v 90. letech a to polyuretanovou pryskyřicí), ale skrz zdivo a na rubové straně vznikne kompaktní izolace proti vlhkosti, tzv. rubová pružná hydroizolace – membrána k zamezení infiltrace vlhkosti z přilehlého terénu do podúrovňového zdiva, ale i pro případné zamezení pronikání tlakové vody. Tato metoda nahrazuje pracnější metodu odkopání podúrovňového zdiva a zhotovení nové svislé plošné hydroizolace. U rubové gelové tlakové injektáže poskytujeme 100%ní garanci na námi provedené práce, pouze je tato gelová injektáž trochu nákladnější. Také se provádí v šachovnicovém provedení, ale jak jsem se již zmínil, skrz stavební dílec-zdivo. Na jeden metr čtvereční se injektuje (je spotřeba) 30- 35 litrů dvousložkové injektážní gelové hmoty. Cenu za 1 m2 plošné rubové izolace sanace zdiva účtujeme cca. 6.500 Kč bez DPH dle rozsahu a vzdálenosti od Prahy, ale když vezmete v úvahu, že byste svislou venkovní izolaci prováděli odkopem a jak píšete, ve Vašem případě se provést odkopání základů objektu z nějakého Vám známého důvodu nedá provést, je otázka do jaké míry se odkopem cena v součtu dalších sanačních opatření a dalších stavebních prací s tím spojených (např. zhotovení nových pochozích ploch okolo objektu po provedených výkopových pracích navýší, ačkoliv výsledek u obou metod je plnohodnotně spolehlivý, tj. že se také gelovou rubovou injektáží docílí izolace proti vlhkosti podúrovňového zdiva v celistvém, kompaktním zhotovení, ale u gelové injektáže odpadají rizika poškození v některých případech uložených inženýrských sítí v blízkosti domu, prostorových a místních podmínek a v neposlední řadě s nutnou a byrokratickou administrací při řízení pro udělení záboru a většinou nemalou platbou za denní metráž záboru (samozřejmě za předpokladu, že se jedná o statní pozemek). V případě, že se jedná o pozemek jiného vlastníka (soukromá osoba- soused atd.) může to být problém v některých případech v podstatě neřešitelný. Pokud budete mít zájem o místní prohlídku a cenovou kalkulaci, můžete mě zavolat pro dohodnutí termínu prohlídky třeba již 5.1. 2015 na mob. číslo 731 565 565.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268