Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi
Odpovězeno

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se provádí odvlhčení zdiva (pomocí injektáže), pokud druhá strana zdi je přikryta půdou (u zdi je izolace).
Zeď je v průjezdu domu, který je svažitý. Nad průjezdem je další místnost. Zeď byla vlhká odjakživa. Pár let zpátky si sousedé vyvýšili pozemek na jejich straně, izolaci provedli. Zeď je vlhká a nikdy nevyschne.
Lze použít vaše produkty k zajištění odvlhčení zdi? Jak by se postupovalo, když vedlejší pozemek dosahuje od cc 1,5m až 2 m. Pozemek z druhé strany je rovný, u mě je nájezd. Je lepší aplikovat aquastop cream ze strany souseda nad linii pozemku? Bude to mít dostatečnou účinnost?

Děkuji za rady.

  • Petr Plíšek stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments
Nejlepší odpověď

Dobrý den. Pokud jsem všemu dobře porozuměl, zdivo Vašeho objektu (obvodová strana průjezdu) je dle Vašich údajů značně pod úrovní sousedního pozemku. Zmiňujete se, že při navýšení sousedního pozemku byla zhotovena svislá izolace, ale ta byla pravděpodobně provedena pouze do hloubky navýšení a tak vycházím z předpokladu, že nebyla tato svislá izolace provedena až pod podlahu Vašeho průjezdu. Tím Vaše zdivo zavlhá nejen klasicky od základů a to kapilárně vzlínající vlhkostí, ale i z bočního směru, tj. infiltrací vlhkosti z neodizolované zeminy sousedního pozemku. Pakliže je má dedukce správná, injektáž u podlahy průjezdu nedoporučuji, jelikož by se vlhkost přemosťovala z neodizolovaného terénu nad zhotovenou dodatečnou izolaci zdiva vzniklou Systémem AquaStop Cream. Pokud se ptáte, zda provedená injektáž ve výšce nad úrovní terénu bude účinná, tak odpověď je ano. Nevidím v tomto postupu žádné úskalí. Linii vrtů zhotovíte těsně nad povrchem sousedního terénu dle našeho technologického postupu. V této výšce, pakliže vše provedete dle našich poznatků a doporučení, bude vlhkost zastavena a již nebude vzlínat nad tuto zvolenou výšku linie injektáže. Je otázka, co se zavlhajícím zdivem mezi podlahou průjezdu a zhotovenou dodatečnou hydroizolací ve výšce terénu sousedního pozemku. Sanačních postupů je vícero, ale to není předmětem Vašeho dotazu. V naší provozované Poradně najdete při trocha trpělivosti návrhy řešení i pro tyto situace.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268