Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám od vás krém , který chci použít do cihlového zdiva. Při obnážení zdiva jsem zjistil, že v uvažované spáře je stará lepenková izolace. Je možno do této spáry provádět vrty a pak aplikovat krém, nebo je lepší použít spáru o cihlu níž? Dík

  • Kunschke stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Linii vrtů není vhodné vrtat ve spáře stávající izolace. Máte v podstatě dvě možnosti. Vrtat o spáru (spáry) níž, ale i výše. Níže je to vždy výhodnější, ale za předpokladu, a to musím zdůraznit, že se nedostanete např. pod úroveň okolního terénu a zejména pod vodorovnou izolaci podlahy, což se ve vašem případě vlastně dostanete. Tím by hrozilo tzv. přemostění vlhkosti nad sice plně funkční vytvořenou izolaci pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu systémem AquaStop Cream, ale co by to bylo platné, když nad touto vytvořenou izolací by byla přilehlá zavlhlá skladba podlahy (případně okolní terén) a tím by se vlhkost infiltrovala z vnitřního či venkovního bočního směru nad níže vytvořenou hydroizolaci. Izolace podlahy v případě značného stáří již také nemusí být plně funkční a tak bych spíše naopak v tomto případě zhotovil dodatečnou izolaci proti vzlínající vlhkosti ve zdivu systémem AquaStop Cream co nejblíže k povrchu stávající podlahy. Pokud jste si jistý, že vodorovná izolace podlahy je ještě funkční, vrty bych zhotovil rozhodně do první spáry nad lepenkou. Rozhodně bych vrty u cihelného zdiva neklopil! Ve spáře se emulze lépe a jistěji šíří, v podstatě se 100% celistvým překrytím šířících se hydrofobních clon od jednotlivých vrtů v celé hloubce a délce zdiva, kde bude provedena injektáž. U cihelného zdiva ve vodorovném provedení je takřka vždy spára průběžná. Ve svislém provedení není, ale většinou se vrty a následná injektáž zhotovuje ve vodorovném provedení pro vytvoření dodatečné vodorovné izolace proti kapilárně vzlínající vlhkosti ve zdivu, což je Váš případ. Neznám výškovou situaci terénu a podlah, skladbu podlah, její stáří atd a tím jsem se rozepsal v širším pojetí, aby nedošlo k pochybení při aplikaci. Na základě malého množství poskytnutých informací je můj závěr ten, že systém AquaStop Cream budete muset zhotovit co neblíže k stávající podlaze, nikoliv se dostávat ještě níže, než je původní izolace podlahy (lepenka). Toto vše platí, pakliže neuvažujete o rekonstrukci nové podlahy s novou skladbou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den, vaši zprávě jsem porozuměl a podávám upřesňujicí informace.
RD je postaven kolem roku 1900, v 60-létech byl neodborně rekonstruován.
Injektáž uvažuji provést zvnějšku obvodového zdiva. Fasáda má břizolitovou omítku a sokl je proveden tak, že byla obvodová zeď obetonována cca sedmi centimetrovou „obezdivkou“.Tuto jsme odsekali a cihlové zdivo za ni se obnažilo. Bohužel cihelné zdivo je narušeno (dle mého názoru promrzaním – sokl je v některé části budovy až 80cm vysoký).
Protože chci provést i zateplení soklu, hledám způsob, jak provést hydroizolaci zdiva.Sokl jsem vyrovnal cementovou maltou. Proto mám nasledující dotaz:
je možno provést vrty přes omítku(někde až 3 cm tl.)?
je možno provést vrty i do cihel-spára není ideálně vodorovná a já nemám možnost kontroly přes omítku, zda jsem přesně ve spáře?
prolíná Cream i do betonového zdiva?
Dík za odpověď Kunschke

  • You must to post comments

Dobrý den pane Kunschke. Budu Vám odpovídat dle Vašich dotazů. Ještě ale než Vám budu odpovídat na pořadí otázek, musím trochu poopravit moji předchozí odpověď o nemožnosti zhotovit vrty injektáže pod stávající lepenku. Samozřejmě při provedení vrtů z venkovní strany stavebního dílce to možné je, ale stále platí ta podmínka se nedostat do zavlhlého zásypu pod podlahou, což by byla zásadní chyba. Ale myslím, že toto je Vám jasné. Ano, je možné vrtat do průběžné spáry i přes omítky. Na jednom a druhém protilehlém rohu jedné zdi se zhotoví svislá drážka v místech předpokládané výšky linie vrtů. Pak si tuto obnaženou spáru, kterou si zvolíte jako výškově nejvhodnější, propojíte např. provázkem, nebo lépe si brknete linku tzv. brnkačkou a v této viditelné lince na fasádě budete provádět vrty dle technologického postupu pro systém AquaStop Cream. V případě, že vrták nastavíte o jeden, dva, tři milimetry výše či níže než je ryska na fasádě, hrot vrtáku stejně vklouzne do průběžné spáry, která je vysoká cca 10 mm, spíš o něco výše. To samé platí v případě drobného vychylování průběžné spáry. Pokud tyto rozdíly nejsou zásadní, nemusíte se obávat, že se vrt vychýlí mimo průběžnou spáru, ačkoliv ji nevidíte. Jistota, že vrtáte do průběžné spáry je také v tom, že vyvrtaný materiál bude zažloutlý, nikoliv červený. Silanová emulze výrobku AquaStop Cream, za předpokladu, že beton bude dostatečně zavlhlý, šířící se hydrofobizace od jednotlivých vrtů penetruje i do méně savého materiálu, jako je beton, jehož poréznost, předpokládám, bude dostatečná. V případě, že vykazuje vlhkost, bude dostatečně savý.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den,
rozhodl jsem se využít Váš systém k odvlhčení zdiva.
Mám pískovcovou podezdívku cca 40 cm nad povrchem. Na této podezdívce je stará nefunkční lepenková izolace a na ni cihlová zeď při zkušebním vrtu ve spáře s izolací jsem se v domě dostal 4,5 cm nad podlahu. Níž vrtat nemohu (není spára) a o spáru víc se dostanu min 11,5 cm nad úroveň
podlahy a bojím se vlhnutí těsně u podlahy. Prosím o radu v jaké výšce vrtat.
Děkuji

  • Michal Vališ odpovězeno 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268