Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, je prosím možné použít krémovou injektáž i pro suché zdivo jako preventivní ochranu proti vzlínající vlhkosti? Provádíme rekonstrukci starého RD, kde je stávající izolace prozatím 100% funkční (asfaltový pás). Nad touto stávající izolací zvažuji použít injektáž jako „pojistku“. Jakýkoliv případný zásah v budoucnu by byl problematický. Jedná se o cihlové zdivo s průběžnou spárou. Podřezání není možné.Děkuji,Tovaryš.

  • Tovaryš stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Ano, je možné zhotovit krémovou injektáž např. o spáru výše než je v současné době ještě funkční vodorovná hydroizolace (lepenka) ve zdivu, jak píšete, jako pojistku pro případ dožití stávající lepenky. Technologický postup sanace vlhkého zdiva injektáží jste si určitě prostudoval na našich webových stránkách a tak jen co bych Vám asi ještě měl zdůraznit je to, že se vrty musí několikrát prolít vodou v případě že se injektáž zhotovuje nikoli do zavlhlého, ale do suchého zdiva. Jednotlivé vrty stačí prolít vodou krátkodobě, stejně ve vodorovném provedení v ložné spáře bude voda vytékat zpět, ale zvýšíte vlhkost ve zdivu a tím se krém ve spáře a i částečně v cihelném zdivu rozpustí. AquaStop Cream má 20% vody ve svém obsahu, což i u mírně zavlhlého zdiva je zcela dostačující množství vody, ale pro dostatečné nasycení okolí vrtů v naprosto suchém zdivu to nestačí. Tím prolitím vrtů vodou před injektáží se to podaří. Krémová injektáž zdiva byla vyvinuta pro zdivo trpící vzlínající vlhkost, nikoliv pro zdivo suché. Paradoxně, avšak logicky, u Vašeho naprosto suchého zdiva je nutné před injektáží použít vodu již z výše uvedených důvodů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268