Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
začátkem měsíce října jsme si u vás objednali prostředky k provedení injektáže u zavlhlé staré zdi v garáži. Bohužel teprve teď jsme se na to dostali a po otlučení omítky jsme zjistili, že první šár zdiva je bohužel křemelinová tvárnice a nad ní jsou až plné cihly. V příloze vám zasíláme řez + foto a prosíme o radu, do které spáry – kam byste doporučil aplikovat injektáž. Máme ještě výše otlouci další šár cihel? Také jakou hloubku ve zdivu odvrtat??
Předem děkuji za odpověď a konzultaci
M.Vašková
Č.Budějovice

Obrázek
  • Marie Vašková stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, paní Vašková.
Dle Vašeho nákresu skladby podlahy z roku 2004 kuchyně a přiložených fotografií bych Vám doporučil tento postup. Injektáž Systémem AquaStop Cream zhotovte v první spáře mezi tvárnicemi a první řadou cihel. Tím, že z druhé strany je vodorovná a dostatečně vysoko vytažená hydroizolační vana z asfaltových pásů /bitagit/ a předpokládám, že je plně funkční a ještě nějaké desetiletí bude, nevznikne výškové pochybení a tak nehrozí přemostění vlhkosti ze zásypu ve skladbě podlahy kuchyně. Pokud je tl. zdiva 300 mm, hloubku vrtů udělejte 270 mm. Osové vzdálenosti po 100 mm v již zmiňované spáře. Pro stranu zdiva z pohledu kuchyně je to spolehlivé místo pro vytvoření vodorovné hydroizolace pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti. Ze strany garáže se přeci jen výškou ocitáme výše než bychom potřebovali. Nicméně je tato výška, první spára nejvhodnější dle výše uvedeného doporučení. Omítku na zdi máte nad tuto doporučenou spáru odstraněnou a tak je vše v pořádku, tedy pro krémovou injektáž. Pokud jsou ale omítky znehodnocené i výše, bylo by dobré omítky odstranit alespoň 450 mm nad současnou výšku horního okraje map a viditelné degradace. Po provedené injektáži bych doporučit nanést hydroizolační stěrku AquaStop Bitumen 2K a to od podlahy garáže do výšky min. 50 mm nad injektovanou spáru. Tato tixotropní hydroizolační stěrka se posléze zaomítně při nanesení nové, nejlépe sanační omítky, kterou se nahradí veškerá plocha původní odstraněné omítky.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268