Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, vlastním sklep z pískovcového kamene.Je zapuštěn ze dvou stran do stráně. Lze vaším krémem tyto zdi cca2x2 metry zbavit vlhkosti?

  • Karel Štork stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. U zdiva, které je pod úrovní terénu a z venkovní strany není plně funkční svislá hydroizolace, je jakákoliv technologie pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, tzv. podřezávka zdiva u podlahy, nad kterou je z vnější strany přilehlá neodizolovaná zemina, nedostatečným řešením, jelikož je zdivo dotované vlhkostí ze dvou směrů. Od základů a z bočního směru, tj. z neodizolované zeminy, ze které se může přenášet více procentuální vlhkosti, než ze samotného základu. Injektážní linie bude sice plně funkční, ale z bočního směru bude zdivo stále dotované zemní vlhkostí. Jednořadá či dvouřadá injektážní linie u podlahy místnosti není plnohodnotným řešením pro odvlhčení zdiva Vámi popsaného, jelikož stěny jsou pod úrovní terénu a jsou (předpokládám) bez svislé hydroizolace. Systém AquaStop Cream je vysoce spolehlivá metoda pro tzv. chemickou podřezávku zdiva, nad úrovní terénu, vnitřního zdiva v suterénu, kde zdivo rozděluje dvě místnosti se stejnou výškou podlah anebo u podúrovňového zdiva, ale v kombinaci s možným odkopem a zhotovením i svislé hydroizolace. Pro odvlhčení těchto sklepních prostor, pokud se odkopem nedá zhotovit svislá hydroizolace, se musí vypracovat komplexnější návrh řešení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268