Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chceme provést injektáž Aquastopcream v suterénní místnosti, která je cca 2m pod úrovní terénu, z venkovní strany je nopovka.
bude injektáž účinná?
děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den. Pokud je nopová folie plně funkční, dostatečně hluboko uložená, tj. od výšky terénu do hloubky, kde je podlaha suterénní místnosti, lépe až do hloubky základové spáry, pak je jeden směr dotace vlhkosti (z bočního směru) zamezen. Zamokřování obvodového zdiva pod úrovní terénu z bočního směru je tedy vyřešeno za výše uvedených podmínek. Zavlhání zdiva od základů svislá vnější izolace samozřejmě zamezit nemůže. Svislou hydroizolací se pod základové pásy nedá dostat, respektive pracně dá, ale toto provedení je nepřípustné (!!!) z důvodu podkopání základů a tím fatálního statického ohrožení stavby. Takže dodatečná hydroizolace pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti se musí vytvořit v i v příčném řezu tloušťky zdiva (v půdorysné ploše tl. zdiva) u podlahy místnosti, aby i dotace zemní vlhkostí od základů byla také zastavena a to např. naším systémem AquaStop Cream. Jen dbejte zvýšené opatrnosti, aby při vrtání obvodového zdiva pod úrovní terénu nedocházelo k provrtání se skrz zdivo, čímž by došlo k poškození svislé hydroizolace. Při správném nastavení dorazu na vrtáku na pokrácení hloubky vrtů o doporučených 40 mm než je skutečná tl. zdiva, by toto nastat nemělo. Toto píši jen pro zvýšení opatrnosti při provádění vrtacích prací pod úrovní terénu. Není to ale tak těžké si správné hloubky vrtů ohlídat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268