Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám řadový dům kde jsou společné zdi z opuky 60cm. Nyní dělám rekonstrukci a mám vykopané podlahy. Rád bych udělal injektáž společně s odvětranou podlahou ( iglu ) – máte s touto kombinací zkušenosti?

Děkuji Kmošek

Obrázek
  • Kmošek stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Kmošku.
Můj názor vycházející ze zkušeností z oblasti sanace vlhkého zdiva a odvlhčení domu, ve Vašem případě opukového zdiva a odvětrávané podlahy je ten, že je to určitě dobrá kombinace sanačních nápravných opatření. Odvětrávaná podlaha má mnoho výhod, odvod radonu/ přírodních radioaktivních plynů, do určité míry snižování vlhkosti z podzákladí stavby a v neposlední řadě jsou plastové tvarovky spolehlivá „hydroizolace“ podlahy. Samozřejmě vše musí být bezchybně provedeno, tak jako u všeho, aby výhody odvětrávané podlahy se „neztratily“. Zejména udělat průduchy pro vznik přirozené cirkulace vzduchu, toto bych asi nejvíce zdůraznil, účinně zateplit skladbu podlahy a pod. Jsem příznivcem odvětrávané podlahy, zejména u historických objektů. Takže můj názor na Váš záměr znáte.
Co se týče vytvoření vodorovné hydroizolace u opukového zdiva, je krémová injektáž správnou volbou. Kapalné injektáže jsou u kamenných zdí naprosto neúčinné. Polyuretanová injektáž je také neúčinná pro zamezení vzlínající vlhkosti. Má tvrzení jsou snad už moji dlouholetou osvětou, ale zejména dosaženými výsledky v praxi, potvrzená.
Pokud se rozhodnete pro Systém AquaStop Cream, je důležité opět postupovat bezchybně. U opukového zdiva je dispergace, penetrace aktivních látek injektážního krému i do opukového kamene spolehlivá. Opuka je značně nasákavá. Jen dejte pozor na výšku podlahy u sousedního domu, píšete, že zeď je společná, aby jste neudělal injektážní linii níž, než je výška betonové, možná neizolované a tím vlhké podlahy souseda. Mohlo by docházet k přemostění vlhkosti z jeho případně zavlhlé podlahy nad Vámi zhotovenou vodorovnou hydroizolaci společné zdi. Injektážní linii/e doporučuji provést v místě budoucí tepelné izolace podlahy, případně ještě o něco níže, pokud to bude výškově v pořádku vůči stavu a výšce podlahy souseda.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268