Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Dobrý den, prosím o vypracování předběžné cenové nabídky a konzultaci vhodnosti použití Vašeho produktu.Kameninová zeď o tloušťce 60cm s nesouvislou spárou. Kameny jsou o různé velikosti.Zevnitř je koupelna a tudíž obklady. Obklady jsou do výše 2m a vlhkost nyní vyvzlínala až nad ten obklad.Pokud by bylo nutné obklady sundat, tak to není problém, spojilo by se to s rekonstrukcí koupelny.Zvenku je již omítka téměř znehodnocena. Na jaro 2015 je již naplánovaná nová na celé této zdi- Délka plánované sanace 6m. Prosím tedy o orientační návrh spotřeby krému a konzultaci, zda je vhodné Vaši metodu použít. Pokud bude potřeba foto, zašlu…Předem děkuji za odpověď Jan Pejřil

  • Jan Pejřil stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Pejřile. Potřebuji ještě nějaké informace pro odpověď na sanace vlhkého zdiva. O jaký druh kamenného zdiva se jedná? Dále bych chtěl jen upozornit na tu skutečnost, jak sám uvádíte, že je z druhé strany koupelna. Může to být také zdroj zavlhávání zdiva, ale také nemusí. Také to může být kombinace vzlínající vlhkosti a i třeba jen drobného úniku vody z rozvodů, případně defektu kanalizačního potrubí atd. Abych to shrnul. To, že máte v plánu rekonstrukci koupelny je úplně ideální stav. Postupoval bych asi takto. V momentě vybourání obkladů, ZTI, odbourání starých omítek, atd. bych zhotovil krémovou injektáž dle technologického postupu. Zhotovil bych nové rozvody vody a samozřejmě i odpadů. To ale velmi pravděpodobně máte v plánu. Pak už můžete pokračovat dle běžného stavebního postupu. Nové ZTI, případně elektroinstalace, omítky, případně hydroizolace podlahy atd. Takže bych krémovou injektáž zhotovil při rekonstrukci. To bude ideální stav. Teď k té spotřebě. Pokud jsem tomu správně porozuměl, jedná se o zdivo v délce 6 bm a tloušťce 600 mm. To znamená, že se jedná o injektáž v rozsahu 3,6 m2 průřezu zdiva. Při dodržení technologického postupu sanace vlhkého zdiva krémovou injektáží injektážním krémem AquaStop Cream bude spotřeba cca 4 litry.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Dobrý den pane Schwarzi,
Děkuji za Vaši reakci. Jedná se o starý dům u rodičů a v této části prý údajně byla vlhkost vždy. Nicméně o víkendu sem zjistil, že ta vlhkost vyvzlínala až nad ten obklad. A ano máte pravdu, vlhkost může mít různé příčiny.
Uvažoval sem o tom, že postup bude následující:
V první fázi vybourat obklady a dlažbu v místech kde vede rozvod vody a odpad a prověřit, jestli k úniku nedochází tam. Jenže když už ten obklad sundám, tak musí jít dolů celý. Nemá smysl ho pak lepit zpět na vlhkou zeď.
Tzn. při té příležitosti se udělají nové rozvody. Bohužel v místě kde je vlhká zeď a rozvody je i umístěná vana, což tedy znamená, že rekonstrukce koupelny je zcela nevyhnutelná.
V další fázi odbourám ten rantl zvenku minimálně v délce té koupelny a podívám se, jestli ta vlhkost jde i zespoda – což pravděpodobně bude. Budu to muset odkopat až na základ – no a když už budu pod povrchem, rovnou se tam natáhne nopová folie, minimálně do hloubky 50cm. Což by samozřejmě chtělo udělat po celé délce vnější zdi celého domu – cca 25m.
No a potom bych přistoupil k aplikaci AQUA Stopu. A tady potřebuju poradit. Pokud zjistím, že kameninová zeď je až nad úroveň vnitřní podlahy v koupelně, má smysl ty kameny navrtávat a aplikovat AQUA Stop, nebo si mám najít nějakou nejrovnější spáru, která by byla v rozumné výšce nad vnitřní podlahou, aby došlo k co nejlepšímu nasáknutí AQUA Stopem?
Pak je tu ještě možnost, že kameninové zdivo končí pod úrovní nebo na úrovni vnitřní podlahy a pak je zeď postavená z nejhoršího možného stavebního materiálu – takzvaný škvárák, navíc doma dělaný. Což by zase pro AQUA Stop bylo dobré, protože je velmi porézní. Pokud by Vám to nevadilo, tak až mi odsouhlasíte/vyvrátíte mnou navrhovaný postup, jakmile se do toho pustím a obnažím to až na cihlu/kámen/škvárák, nafotil bych to a poprosil bych Vás ještě o jednu konzultaci.
Finálem by byla komplet nová fasáda na celé čelní zdi, kdy se komplet sundá dolů ta původní včetně obkladů kolem oken a toho rantlu a udělá se normální rovná čistá klasická fasáda a podél celé zdi se natáhne nopová folie. Jenže dokud se nevyřeší vlhkost, nemá smysl se fasádou zabývat.

Předem velice děkuji za Váš čas
S pozdravem
Jan Pejřil

  • You must to post comments

Dobrý den pane Pejřile. Váš postup sanace vlhkého zdiva naprosto schvaluji. Jen v případě, že budete mít výkop okolo domu až na základovou spáru, zhotovil bych svislou hydroizolaci do hloubky dna výkopu. Jinak co se týče toho kamenného zdiva, nejsem si plně jist, zda tento druh kamene je dostatečně porézní. Myslím, že je to velmi nesavý druh kamenného zdiva. Tam Vám žádná injektáž nezafunguje a to ani krémová injektáž, která je jinak ze všech druhů injektáží opravdu nejspolehlivější a to i v méně savých přírodních a i průmyslově vyráběných druzích zdících materiálů. Je to díky svému specifickému relativně pomalému avšak nezadržitelnému nasycování okolí vrtů, což žádná injektážní hmota a ani technologický postup injektáže neumí. Pokud by to byla opuka, vápenec, pískovec, tam by krémová injektáž byla účinná. Ale z fotografií se o tento druh kamenného zdiva nejedná.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268