Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, prosím o radu – potřebuji injektovat zdi RD z 50. let, potíž je v tom, že obvodové zdivo má uvnitř vzduchovou dutinu, z vnější strany 45cm plná pálená cihla, pak cca 5cm vzduchová mezera a 15cm opět cihla, celkem cca 70cm (jak kde). Nevím jak to napustit krémem – když vyvrtám díru skrz celou zeď, tak krém vyteče do dutiny. Vyplnění dutiny tekutým cementem není reálné – musel bych tam nalít tisíce litrů než se to naplní do výšky 2m. Napadlo mě navrtat díry, pak do dutiny nastříkat PUR pěnu a po vypěnění znovu převrtat – pěnou by se vyplnila a překlenula dutina, krém by v ní nemizel. Jak moc by to fungovalo nevím. Jak se v podobných případech řeší dvojité zdi s dutinou? Díky předem. Ing. Jan Stibný

  • Jan Stibný stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Ing. Stibný. Ten nápad s vyplněním dutiny (mezery) PUR pěnou není úplně dobrý nápad, jelikož tento postup má spoustu rizik pro kvalitně zhotovenou následnou injektáž. Jinak to vylití cementovou směsí zase naopak dobrý nápad je, protože Vy nemusíte vylít celou výšku mezery, tj. až pod strop mezi nosným zdivem tl. 450 mm a přizdívky 150 mm, ale postačí toto vyplnění cementovou směsí zhotovit do výšky předpokládané linie vrtů. Pak se injektážní krém AquaStop Cream při injektáži nebude moci ztrácet do mezery a dojde k celistvému propojení při šíření hydrofobizace v okolí vrtů v celé hloubce a šířce zhotovené sanace vlhkého zdiva injektáží. Pak máte ještě jednu možnost a to, že vrty zhotovíte oboustranně, tj. samostatně a to na hloubku vrtů 420 mm u zdiva 450 mm a pak z druhé strany do zdiva 150 mm vrty do hloubky 120 mm. V podstatě každou zeď zainjektujete samostatně. Toto však má jednu podmínku a to, že mezera je dostatečně široká a vlivem např. dlouhodobého tzv. sprašování zdiva nedošlo k vyplnění mezery v dolní části, kde pravděpodobně budete zhotovovat injektáž. Toto ale zjistíte až při vrtání.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268