Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Vážený pane,
zakoupil jsem krém pro zakoupenou zděnou chatu. Při vrtání jsem zjistil, že část zdiva je ze škvárobetonových tvárnic – tedy s vnitřní dutinou. Horizontální spára je buď vysoko (15 cm), nebo pod úrovní podlahy. Prosím proto rovněž o radu, jak lze situaci řešit (2 stěny s mezerou).
Děkuji, s pozdravem Jan Kabát

  • You must to post comments

Dobrý den pane Kabát.
U cihelného zdiva asi není už co radit.
U zdiva vyzděného z dutých škvárobetonových tvárnic je postup určitě jiný. Tím, že vodorovné spáry se nenacházejí ve vhodné výšce, doporučoval bych tento postup zhotovení injektáže Systém AquaStop Cream: dle Vašeho popisu druhu tvárnice se jedná o škvárobetonovou tvárnici s jednou komorou. Škvárobetonová tvárnice je značně porézní a tím se do jejího skeletu aktivní látky injektážního krému AquaStop Cream velmi dobře vsakují. Ale je tam ta komora. My ale chceme vytvořit bariéru co nejblíže k povrchu podlahy. Nic jiného v tomto případě nezbývá, pakliže chceme opravdu clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti vytvořit u podlahy, než v horní části každé tvárnice např. vrtem zhotovit otvor o průměru cca 40-50 mm. Tím, že tvárnice má jednu komoru, není problém tyto otvory do komor zhotovit v její 2/3 možná až 3/4 výšce. Pak tuto komoru do výšky otvoru zálivkou vyplníte vápenocementovou maltou, kterou naředíte vodou při mísení více, než doporučuje výrobce pro standardní použití. Vápenocementová malta je taktéž velmi nasákavá. Zdicí nová malta je sice pevnější, ale nová zdicí malta obsahuje značné množství stavební chemie a tak jsou tyto malty dlouhodobě méně nasákavé jak pro vlhkost tak tím pádem i pro aktivní látky injektážního krému. Proto doporučuji pro výplň komor použít jádrovou omítku. Následně práce přerušte na 14 – 21 dní. Po této technologické pauze je malta dostatečně pevná a pak již snadno a spolehlivě zhotovíte injektáž dle našeho standardního technologického postupu pro homogenní zdivo.
S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268