Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobry den, prosim o radu ohladom vysky injektaze. V stene je povodna lepenkova izolacia ktora plni svoju funkciu, ale az od prvej spary. Prva rada cihel je uplne vlhka. Podlaha sa nerekonstruje. Cihlova stena je kriva a su tam znacne odskoky vo vsetkych smeroch. Spary mezi cihlami su od 5 mm do 2 cm, vodorne aj svisle. Aj spara kde je stara izolacia znacne plava – je to videt na pravej strane fotky, jak neni vodorovna. Stena je z palenej cihly. Moj dotaz je – vrtat do spary kde je izolace? Alebo do spary vodorovne s podlahou? tym padom bude ale nutny sklon vrtu. Alebo navrtat pod izolaci do cihly? Tym, ze je vlhka az mokra cela prva rada cihel, mohla by sa kremova injektaz dobre sirit aj mimo sparu, alebo sa mylim? Co by ste doporucil. Dakujem za odpoved.

Obrázek
  • You must to post comments

Dobrý den.
máte naprostou pravdu, že vrtání do první spáry, která je ve výšce podlahy, by došlo k nakloněným vrtům a tím i vyklonění se ze spáry a jak už dlouhodobě vysvětluji, nakloněné vrty způsobují nerovnoměrné šíření injektážních hmot. Tím, že klasická pálená plná cihla zděná na plocho má výšku 65 mm a vodorovně se dá vrtat s běžnou příklepovou vrtačkou již od 35 mm od podlahy/ od povrchů, doporučuji vrtat cca v polovině výšky první cihelné řady pod původní hydroizolací. Kdyby v druhé spáře nebyla uložená ta původní, a ještě ne zcela nefunkční hydroizolace, doporučil bych Vám využít tuto spáru. Hydrofobizační látky by spolehlivě napustily nejen spáru, ale i první cihelnou řadu pod spárou. Ale vložená hydroizolace by mohla dispergaci aktivních látek negativně ovlivnit a vsakování hydrofobních látek by nemuselo v plné intenzitě probíhat směrem dolů, což ale právě potřebujeme.
Závěr: ve Vašem případě injektáž Systémem AquaStop Cream zhotovíte v první cihelné řadě nad podlahou.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268