Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
vím, že jste na toto téma tady už odpovídal, ale toto jsem se nedočetl. Zakoupil jsem u Vás krém + injektážní pumpu. Zeď ( garáž) mám navrtanou zevnitř asi 5cm od podlahy ( níž se nejde dostat, pokud mám vrtat v rovině). Zjistil jsem, že zeď je cihlová, asi porotherm. Dům jsem koupil, z čeho je postaven jsem nevěděl. Teď nevím jak vyfoukat otvory ( z těch navrtaných komůrek to přeci nepůjde). A druhá věc, tl. zdi je 30cm, tak nevím jak vyplnit otvory ( podle hrubého výpočtu, co jsem v poradně našel, bych měl do každého otvoru dopravit cca 50ml krému, 1,4l/m2?) Mám koupenou i pumpu – jak mám toto množství odhadnout? Ještě jeden dotaz, druhá fáze plnění pomocí gumového nádstavce asi nepřipadá v úvahu, to bych vyplňoval i navrtané komůrky cihly?
předem děkuji za odpověď
s pozdravem Olejník.

  • Petr Olejník stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Olejníku. Prosím Vás o přečtení dotazů např. pod vyhledávacími štítky: injektáž porothermu, případně: injektáž komůrkového zdiva. Tam načerpáte, myslím, dostatečně informací pro zdárnou injektáž Systémem Aquastop Cream v porothermovém zdivu. Jinak, co se týče dotazu o vyčištění vrtů stlačeným vzduchem u Porothermu je odpověď tato: V tomto zdivu by nedávalo smysl tyto vrty vyfoukávat. Nic to ale zásadně neovlivní, je to spíše všeobecné doporučení, ale z praxe víme, že se vyčištění vrtů spíše provádí pro bezproblémové zasouvání trubičkového plnidla do vrtů. Je to také jeden z mýtů injektáže zdiva, že dispergace injektážního krému v nevyčištěných vrtech od drobných zbytků vyvrtaného materiálu je snížena a naopak. Pokud by to tak bylo a pár zrníček zbytkového materiálu by zamezovalo či negativně ovlivňovalo dispergaci hydrofobní látky, pak by v méně porézních materiálech krémová injektáž nemohla být už vůbec účinná, ale účinnost je i u méně porézních materiálů také vysoce spolehlivá. Tím nechci tvrdit, že vrty by se neměly čistit stlačeným vzduchem, ale důvod je spíše pro bezproblémové zasouvání trubičkového plnidla, jak jsem již výše uvedl. Ale u Potothermu ani toto nehrozí. Tam je spíše těžší se ,,trefovat,, do vrtů vedených přes přepážky komůrek. Další dotaz na plnění přes gumovou kónickou koncovku pro dotlakování jste si v podstatě správně odpověděl již v dotazu. Samozřejmě byste nevyplňoval obsah vrtů, ale i obsah komůrek a tím by vzniklo neúnosné navýšení spotřeby a tím nákladů. Tento druh zdiva je všeobecně složitější pro zhotovení injektáže. To ale platí i pro aplikační firmy, které mají v podstatě úplně stejné problémy, o kterých mluvíte a v případě nesvědomitosti injektážníků se vyplnění tohoto zdiva může značně ošidit bez jakékoli možnosti odkontrolování. U vlastníků, majitelů, kteří si tuto injektáž zdiva provádějí sami, myslím platí to, že si dají dostatek trpělivosti a to i v rozpočítání spotřeby, aby zdivo dostatečně vyplnili. Asi bych si nejprve rozpočítal 1,4 litru na 1 m2 zdiva při dané tloušťce zdiva a jestliže víme, že u Vašeho zdiva v tl. 300 mm je 1 m2 průřezu zdiva v délce 3,33 běžných metrů, je jasné, že na tuto délku, tj.3,3 bm je potřeba zachovat spotřebu 1,4 litru krému. Bylo by dobré každý vrt v této délce rovnoměrně plnit a postupně si sledovat úbytek krému tak, aby každý vrt byl vyplněn přibližně stejným množstvím krému. Dalo by se také nakalibrovat injektážní zařízení, ale v praxi toto nakalibrování, resp. sledování dle kalibrace je obtížné a tak si myslím, že v poctivé postupné výplni se do normové spotřeby vejdete. Proto bych si v těchto navrhovaných úsecích 3,33 bm ve Vaší tl. zdiva ohlídal tu spotřebu 1,4 litrů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268