Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, Vážení,

prosím Vás lze použít Váš produkt Aquastop cream i na příčku z dutých cihel viz foto v příloze? Tloušťka zdi 15cm.

Samozřejmě počítám s navrtáním děr do spáry. Jde mi o typ cihel, které mají dvě velké vzduchové komory.

Spáry jsou tlusté, tak bych neměl porušit stěny cihel pod i nad spárou, což by bylo špatně, ano?

Děkuji za radu.

S pozdravem
Tomáš
Hradec Králové

Cihelná příčka z dutých cihel

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Tomáši.
Je to přesně tak, jak to v závěru Vašeho dotazu píšete. Vaše dvoukomorové cihly, příčkovky, mají oproti např. cihle Porotherm, Heluz apod. o dost silnější skelet a dle fotografií jsou kladeny na vyšší maltové lože. Doporučený vrták o průměru 14 mm je vcelku „bezpečný“ pro neotevření komor pod spárou. Komory cihel nad spárou nás vcelku nezajímají, ale i tam otevření nehrozí. Udělejte si pár vrtů a zkontrolujte si, že spodní cihla pod zvolenou spárou, respektive její komory nejsou vrtem otevřené. V případě, že byste přeci jen zpozoroval, že v nějakých místech toto hrozí, jsem ale přesvědčený dle přiložených fotografií, že toto riziko je téměř nulové, můžete navrtání spáry zhotovit menším vrtákem o průměru 12 mm, ale osové vzdálenosti pokrátíte z doporučených osových vzdáleností 100 mm, na 90 mm. Tím dodržíte spotřebu injektážního krému AquaStop Cream a tak i garantovaný výsledek.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz
Jednatel společnosti

  • You must to post comments

Dobrý den, Vážený pane Schwarzi,

velmi Vám děkuji za rychlou a rozsáhlou odpověď. Myslím, že jsem Vás pochopil.
Mělo by to jít i tím 14mm vrtákem. Mám prosím ještě otázku. Když si koupím kartuši do klasické pistole na silikon, a něco mně v ní zbyde, lze kartuši uzavřít uzávěrem s tím, že zbytek použiju jindy?
A ty vyvrtané díry je nutné před aplikací vyfoukat od prachu?

Za jak dlouho asi můžu očekávat vysoušení zdiva? Co jsem se díval na Vaše video, tak cca. 3 týdny?

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem

Tomáš

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Tomáši.
1.Injektážní krém AquaStop Cream a to v jakémkoli balení i po otevření víka, uzávěru, má dobu expirace nejméně 1 rok. Toto je uvedeno na obalu. Ale v praxi to bývají min. 2 roky a tak předpokládám, že do této doby i zbytkový krém z obalu zpracujete. Injektážní krém se ani po dvou letech nezkazí, nezatvrdne, neodpaří se a pod., ale může se měnit jeho viskozita. Jednoduše řečeno, mění se zpět do kapalné předvýrobní podoby, což tuto konzistenci ale při aplikaci nechceme. Krémová konzistence je důležitá. Jinak ani po otevření a zpětném uzavření jakéhokoli balení se tento proces nezrychlí.
2. Vyčistění vrtů proudem stlačeného vzduchu je výhodné, zejména pro bezproblémové zasouvání trubičky při injektáži. Není to ani tak, jak se obecně předpokládá, že by drobný zbytkový materiál znemožňoval dispergaci injektážní emulze. Šíření injektážní emulze nemůže zastavit objemově nepodstatný zbytkový materiál ve vrtu. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by cosi v pořádku. Vyfoukání vrtů od zbytkového materiálu je praktická příprava před injektáží. Takže ano, je výhodné vrty vyčistit stlačeným vzduchem, ale lze i opačně, vrty lze vyčistit vysátím. Vždy ale odzadu, směrem k ústí vrtů.
3. Injektážní krém se bude z vrtů vsakovat do okolí zdiva v časovém průběhu 2 – 6 týdnů. Ve Vašem případě typuji, že nejpozději do 4 týdnů se veškerý obsah z vrtů vsákne do svého okolí a tím vznikne již ucelené pásová bariéra, která spolehlivě zastaví vzlínající vlhkost. Můj „termínus technicus“, po uplynutí této inkubační doby zdivo začne postupně vysychat. Takže ty tři/ čtyři týdny od aplikace se nedají do započatého procesu vysychání zdiva počítat. Pak samozřejmě záleží na mnoha faktorech, které zásadněji ovlivňují proces vysychání. Jaká je vzdušná vlhkost a teplota v místnosti, u obvodového zdiva i venku, proudění vzduchu také ovlivňuje proces vysychání, kolik vlhkosti bylo ve zdivu v momentě provedené injektáže, druh injektovaného materiálu a pod. Ale k úplnému vyschnutí zdiva obvykle dochází v řádech měsíců. Pokud je Vaše otázka ale směřována pro následné práce, zejména z důvodu, kdy můžete např. zahájit omítací práce, je to v podstatě po uplynutí té „inkubační doby“. Někdy se tato pauza z časových důvodů nemůže dodržet a okamžitě se po provedené injektáži začne zdivo omítat. V těchto případech mám odpozorované a zejména ověřené, že to pozitivní výsledek nikterak neovlivňuje. Přesto, pokud zhotovitel není v časovém tlaku, doporučuji technologickou pauzu dodržet. Měly by se pokyny a doporučení, zejména uvedené v technických listech výrobků, dodržovat. Má to své, byť v tomto případě, ne zcela zásadní důvody. Samozřejmě by měly být následně aplikovány sanační omítky, aby se proces vysychání nezpomaloval.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den, pane Schwarzi,
moc Vám děkuji za všechny rady, opravdu si toho vážím. Ohledně toho vysychání, jsem chtěl jen info o jaký čas se jedná. Tím, že mám zeď ce sklepě, tak nemám v plánu opětovné omítnutí zdi, když bude suchá, klidně tam nechám koukat cihly, takže nehrozí, že to budu brzy po aplikaci nahazovat.

Ještě jednou děkuji.

S pozdravem

Tomáš
Hradec Králové

  • You must to post comments
Zobrazuji 4 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268