Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť či je vhodné použiť váš výrobok AquaStop Cream aj na dodatočné zaizolovanie betónového plotového múrika proti vzlínajúcej zemnej vlhkosti? Mám plot dĺžky 16m z debniacich betónových tvárnic hrúbky 0,2m s betónovou zálievkou. Pri realizácii oplotenia som tento múr izoloval obojstranne náterom kryštalickou izoláciou, ktorá zjavne nefunguje ako som si predstavoval. Plot je z jednej strany ošetrený betónovým obkladom s imitáciou kameňa a z druhej strany silikátovou omietkou s podkladnou vrstvou – sklokeramická sieťka vo flexibilnom lepidle. Vplyvom vzlínajúcej vlhkosti sa mi ale začína omietka odlupovať. Chcel by som tento múrik dodatočne zaizolovať navŕtaním a injektovaním z jednej strany ( z tej kde je omietka). Pri výpočte spotreby mi vychádza množstvo cca 3,6 l AquaStop Creeamu. Je môj výpočet správny a hlavne je možné izolovať aj takýto betónový múrik vašou metódou? Ďakujem za skorú odpoveď. Milan

  • Milan stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Systém AquaStop Cream je v oblasti sanace a izolace vlhkého zdiva vysoce účinná a spolehlivá metoda a to ve všech savých, ale i méně savých (porézních) materiálech. Vaše popisované betonové zdivo je sice méně savé, ale tím, že vykazuje vlhkost, jeho poréznost tam bude dostatečná. Spotřebu jste spočítal správně. Jen bych doporučil toto zdivo vrtat místo normových osových vzdáleností vrtů 100 mm, po 80 mm. Statického narušení zdiva se nemusíte obávat. Spotřeba injektážního krému bude sice o něco vyšší, ale bude větší pravděpodobnost, že se šířící hydrofobizace od jednotlivých vrtů dostatečně překryje, respektive ,,potká,, v celé tloušťce a délce zdiva. Ještě bych doporučil tyto vrty krátce prolít vodou. Při prováděné výplni injektážní pistolí injektážním krémem musí být okolí vrtů zavlhlé, ale ve vrtu nesmí být voda. Stačí krátká technologická pauza. U vodorovných vrtů voda stejně rychle vyteče zpět, ale vlhkost zvýšíte. V tomto prostředí se silanový krém rychleji a intenzivněji rozpouští a snadněji prostupuje do pórů a i ty nejjemnějších kapilár tohoto méně savého materiálu. Ale jelikož beton není vibrovaný, samozřejmě voděodolný atd., výsledek by měl být spolehlivý. U vodorovných vrtů, které bych takto doporučil zhotovit, je potřeba po provedené výplni tyto vrty v jejich ústí zatěsnit.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268