Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
můžete mi prosím popsat způsob injektáže rohů? Napadá mě několik varianta (tloušťka zdiva cca 55cm):
a) Vrty hloubky 50cm do vzdálenosti 150cm od rohu. Aby se vrty z obou stěn nekřížily, tak vrty na jedné straně výškově posunout.
b) Vrty hloubky, od rohu, 10cm, 20cm, 30cm, 40cm, 50cm … až do vzdálenosti 150cm od rohu.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem.

Michal K.

  • Michal stáří dotazu 2 roky dní
  • last edited 2 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Určitě se ptáte na vrtání rohů z vnější strany. Rohy se ale dají, a v některých případech musí, např. z přístupových důvodů vrtat z vnitřní strany. Tam je postup navrtání pochopitelně jiný. Takže nejprve k postupu navrtání rohů z vnější strany.

Navrtání rohů z vnější strany:

Důkladnější navrtání rohů z vnější strany:

Když kliknete na tento odkaz, https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/, zobrazí se Vám nejen nákresy pro navrtání rohů z vnější strany, ale i pro vrtání rohů z vnitřního prostoru, a to v případě, když se rohy nedají navrtat z venku. Také se provádí dle našeho doporučení ještě třetí varianta, ale ta přímo nesouvisí pouze s navrtáním rohů, spíše je to varianta v kombinaci vnějšího a vnitřního vrtání obvodového zdiva pro praktičtější navrtání obvodových zdí, kdy nemám žádné omezení, ale rovné délky zdí se vrtají např. pohodlněji z vnitřních prostor, ale rohy navrtám z venku. Myslím si, že když si prohlédnete nákresy a pročtete si připojené texty, bude Vám vše jasné. Napadá mne myšlenka, že možná máte obavu z vrtání tzv. do kříže, a to z důvodu obtížnosti následného vyplnění vrtů, ale tato případná obava je opravdu zbytečná. Vrty ve kříži se vyplní bez obtíží. Samozřejmě se dá navrtání do kříže/sítě zhotovit i ve dvou řadách, ale toto je opravdu naprosto zbytečné, právě proto, že příčný řez půdorysní plochy rohu zdiva je již zdvojeně navrtaný.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268