Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den
Chtĕl jsem se zeptat jestli je možné provést injektaž – je li podlaha 10 cm pod kamenným soklem. Podlahu tvoří rošt který je položen na zemi a zasypan kamennou drti na tom 3cm palubky.Při vymĕnĕ podlahy bylo na zemi uplňe sucho zadna izolace nic.Podle mnĕ vodu tahá do zdi kamenným zaklad.Obvodová zed
ve vnitř vlhne a tvoří se občas plíseň. Venkovnní zaklad nemám ještě odkopan.
dĕkuji KUSY

  • KUSY stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Kusý. Dle Vašeho popisu je podlaha v dobrém stavu a pokud jste zhodnotili skladbu podlahy jako vyhovující, je třeba se ještě zaměřit na vlhké zdi. Po provedeném odkopání zdiva a zhotovení svislé hydroizolace bude jeden směr dotace do kamenného základu přerušen. Pokud se rozhodnete pro odkopání obvodové zdi, hloubka výkopu by měla být až na základovou spáru, ale tím, že půdorys domu je v této části nepodsklepený, výkop by nemusel být hluboký. Předpokládám, že základová spára se bude nacházet mezi 500 – 800 mm od terénu. Zhotovením svislé hydroizolace, která zamezí pronikání vlhkosti ze zeminy do podúrovňového zdiva, tj. výše zmiňovaná infiltrace vlhkosti z přilehlé zeminy do podúrovňového zdiva, by se mohla snížit procentuální vlhkost v kamenném základu. Kamenný základ ale bude i nadále dotovaný vlhkostí odspodu. Proto bych doporučil ještě zhotovit injektáž zdiva AquaStop Cream a to v přechodové spáře mezi kamenným základem a pravděpodobně první řadou/vrstvou cihel. Injektáž by se zhotovila ještě v přijatelné výšce 100mm nad podlahou, dle Vašeho popisu výšky podlahy k výšce ukončení kamenného základu. Při těchto sanačních postupech nemůže být jiný výsledek, než že zdivo od injektážní linie bude suché a bez plísně. Proto je ale výhodný výkop a zhotovení venkovní svislé hydroizolace, jelikož jde i o svislou vnitřní plochu v místech dřevěné podlahy, což je už pod injektáží. Výška injektážní linie bude přece jen výše, než bychom potřebovali. Je to dáno výškou/skladbou podlahy. Kdyby se ale zhotovil podkladový beton, na kterém by se zhotovila hydroizolační vana, mohla by se vytáhnout až do výšky injektážní linie. Pak by se mohl položit rošt, mezi rošt by se vložila tepelná izolace a další dřevěná vrstva. Při této skladbě podlahy by se nemuselo udělat ani okopání základů. Ale podlaha je asi už dokončena a tím platí předešlé doporučení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268