Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,musí být před injektazi okopana omítka, a co když se omítka neokope,co se stane když provedu injektáž do zdi bez okopané omítky.

  • You must to post comments

Dobrý den.
V jednoduchém výkladu se nestane nic. Ponechané omítky nemohou ovlivnit penetrační působení a průběh dispergace injektážního krému z vrtů do okolí ve zdivu. Tím ale netvrdím, že kontaminované omítky solemi, nepevné omítky atd. by neměly být nahrazeny omítkami novými. Ale myslím, že toto jste ode mne ani nečekal. Ale asi chápu Vaši podstatu dotazu, a tak platí první dvě věty mé odpovědi. Jen dejte pozor při vrtání přes omítky na rozvody vody, odpady, elektroinstalace atd. V případě, že se jedná o zdivo cihlové, i přes omítky se dá vrtat do průběžné spáry. Na jednom a druhém konci injektážního úseku si zhotovím svislou drážku. Tím se Vám odhalí vodorovné spáry v místě drážky a spáru, která je výškově nejvýhodnější, si např. stavební brnkačkou, provázkem, latí, označíte na omítce ryskou. Tím mohu využít průběžnou spáru, aniž bych ji v celé délce viděl. Zeď, která je zděná na vodorovné šáry, by byla škoda nevyužít této nabízející se značné výhody. Označení spáry ryskou na omítce není technicky složité a při vodorovném navedení vrtačky s vrtákem, se spolehlivě vrták zanoří do měkčí maltové spáry i s menším vychýlením hran cihel.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268