Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den rekonstruji starý dům izolace už není v dobrém vstavu a objevil jsem vaše stránky a moc se mi to zamlouvá v návodu je uváděno 10 cm nad podlahou. Při rekonstrukci jsem vyboural starý podlahy do hloubky 40 cm zduvodu podlahového topení. První vrstvu budu dělat sterk a káry síť s betonem 6cm..na to přijde izolace. Injektaz bych mohl použít nad první vrstvou betonu těch 10cm a nebo před betonem přímo do základu(základ je kameny na kterým jsou cihli a hned spatna izolace. Děkuji za rady. Popřípadě můžu zaslat foto. Děkuji kazda

  • Jan kazda stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Kazdo. Maximální doporučená výška linie injektáže Systémem AquaStop Cream uváděná 100 mm nad podlahou, tím je myšleno nad původní pochozí podlahou, která ale není předmětem sanace. Pokud ale lze výšku injektáže ještě více přiblížit k podlaze, k nule, není důvod tuto možnost nevyužít. V momentě, kdy je podlaha vybouraná pro zhotovení nové skladby podlahy, je opět výhodnější výšku injektáže přiblížit k vodorovné hydroizolaci, která bude určitě položena na podkladovém betonu do tzv. hydroizolační vany. Postup napojení dodatečné izolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti s hydroizolační vanou si můžete pročíst v otázce předchozího tazatele a mé odpovědi, kde je tento technický detail napojení těchto dvou izolací proti vlhkosti popsán. Zde je link: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/dotaz/hydroizolacni-vana-anebo-prvni-injektaz. Případně zde jsou další související otázky a odpovědi: https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/napojeni-injektaze-a-izolace-podlahy . Abych se vrátil k Vaší otázce, výšku injektáže můžete přiblížit k podkladovému betonu. Je to samozřejmě výhodné a ve Vašem případě je to i reálné, ale za předpokladu, ze se naopak výškově neocitnete injektáží pod výškou venkovního svisle neodizolovaného terénu u obvodového zdiva. Zašlete mi foto již vybourané podlahy a skladby zdiva, zejména výšku přechodové spáry mezi kamenným základem a cihelným zdivem. Foto mi zašlete na email: [email protected]. Ještě prosím o informaci, v jakých výškách oproti sobě bude podkladový beton s novou vodorovnou hydroizolací podlahy a venkovním terénem.
S pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268