Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, budeme rekonstruovat rodinný dům z šedesátých let. Sokl je kamenný izolace z asfaltové lepenky a dále pálená cihla. Po odstranění omítky jsou zdi na pohled suché, ale nejsem si jist z dobou životnosti původní lepenky. Může být řešením hydroizolace i preventivní injektáž zdiva? Děkuji V. Světlík

  • V. Světlík stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Světlík. Pokud je hydroizolace ještě původní, což pravděpodobně je, je určitě dobré zhotovit vzhledem ke stáří lepenky ve zdivu tzv. preventivní injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream pro zamezení vzlínající vlhkosti a to z důvodu, že původní izolace je velmi pravděpodobně na pokraji své životnosti a je v pokročilejším stavu své degradace. Až tato izolace přestane plnit svou funkci, přebere tuto funkci injektážní clona. Linii vrtů bych doporučil zhotovit o jednu spáru výše, tj. mezi první a druhou cihelnou řadou a to z důvodu, že přece jen není vhodné injektovat spáru, kde je ještě funkční lepenková vodorovná izolace. V případě provedení vrtů do této spáry s vloženou původní izolací by se nejednalo o pochybení, ale ztrácíme tím dispergaci injektážního krému pod tuto průběžnou spáru, jelikož ji lepenka jednoduše nepropustí. Klikněte na štítek v naší Poradně ,,preventivní injektáž,, kde načerpáte dostatek informací z odpovědí na postup preventivní injektáže. Při kliknutí na daný štítek se Vám zobrazí otázky na toto téma již vznesené a při kliknutí na nadpis otázky se Vám zobrazí má odpověď na danou otázku.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268