Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den,

rád bych se dotázal na konkrétnější odpovědi vůči mému problému. Máme podsklepený dům, starý dům, a letos jsem udělal svislou hydroizolaci. Tudíž vyspravil základ, asfaltový lak, ipa, u které si tedy nejsem jistý jestli je na sto procent udělaná správně (místy menší bublinky), nopová fólie, drénáž až pod úroveň podlahy sklepu (cca 30cm). Avšak vlhkost stále prosakuje podlahou ve sklepení a tvoří solné výkvěty. Základ domu je tvořen betonem s říčním kamením. Můj dotaz je tedy – je v mé situaci, kdy bych chtěl provádět injektáž u podlahy ve sklepení, vhodnou volbou Váš výrobek a je stále nutné zdivo z venčí oklepat, když je zasypáno drceným kamenivem? Je mi jasné že míra správnosti Vaši odpovědi asi bude záviset na míře kvalitě svislé hydroizolace.

S pozdravem
Jan Matěj

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den, pane Matěji.
Abych řekl pravdu, ve Vašem dotazu jsou pro mne nějaké nejasnosti. Píšete, že je zhotovená nová svislá hydroizolace do hloubky, předpokládám základové spáry. Kvalitu svislé hydroizolace opravdu nemohu takto hodnotit, ale píšete, že jste ještě asfaltovou hydroizolaci ochránil nopovou folií, což do jisté míry je také hydroizolace a tím předpokládejme, že svislá hydroizolace je provedena kvalitně a tudíž je plně funkční. Následně byla zhotovena drenáž, která je uložená dostatečně hluboko pod skladbou (výškou) podlahy ve sklepení. I toto je v naprostém pořádku co se týče hloubky uložení drenážního tělesa. Případný sloupec vody u základů by tedy neměl vzniknout, respektive by byl gravitačně včas (co do výšky) odveden. Doposud je vše v pořádku. Ale také píšete, že vlhkost prosakuje podlahou a vytváří se solné výkvěty. To je ale už další krok sanace. Pokud by byla předmětem i podlaha, měla by být zhotovena i vodorovná hydroizolace podlahy. Solné výkvěty se asi nejvíce projevují na vnitřních omítkách v dolní části od podlahy. Tím, že jste zhotovil svislou vnější hydroizolaci předpokládám od výšky terénu až na základovou spáru, je jeden směr pronikání vlhkosti z přilehlé zeminy zastaven. Ale je třeba brát v potaz, že do podlah a obvodového, ale i velmi pravděpodobně zdiva vnitřního, vzlíná vlhkost od základů. A to je směr od spodu, nikoliv z boku. Tam bych doporučil, pokud nebude předmětem sanace i podlaha, zhotovit dodatečnou vodorovnou hydroizolaci nad podlahou sklepení, např. naším systémem AquaStop Cream. Při vrtání ale dbejte zvýšené opatrnosti, abyste se při vrtacích pracích neprovrtal skrz zdivo a tím nepoškodil svislou hydroizolaci. Výhodnější postup je, když jsou již naplánované výkopové práce, zhotovit vodorovnou hydroizolaci v obvodovém zdivu před zpětným zásypem, jelikož máte ještě možnost kontroly svislé hydroizolace. Případně navrtání zdiva zhotovit před zhotovením svislé hydroizolace. Ale toto už je u Vás komplikovanější, pokud jsem Vašemu dotazu správně porozuměl, tím, že výkop je již zasypám kamenivem. Ale při správném dorazu na vrtáku s přesným pokrácením po odměření tl. zdiva se riziko poškození svislé hydroizolace značně snižuje. Pokud jsou omítky ať vnitřní či venkovní nepevné, nesoudržné a zejména zasolené, měly by být nahrazeny omítkami sanačními s dostatečným výškovým přesahem. Odpověď na Váš dotaz je obsažená v předešlých větách. Přeji Vám, ať se dílo podaří.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268