Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,

Chtěl bych použít Vaši injektáž zdiva svépomocí. Jedná se o zdi z plných pálených cihel tl.15 cm – 45 cm. Chtěl bych se zeptat, jak dobře AquaStop Cream bude vytvářet hydroizolační clonu ve zdivu, když pojivo není malta, ale hlína. (možná s vápnem, nedokážu posoudit) Přijde mi to jako hlína. Měl bych použít Activator? Bude vůbec v tomto pojivu zdi fungovat tato hydroizolace?

Bohužel v Poradně jsem na pojivo “hlína ” nic nenašel.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem
Petr Bláha

  • Petr Bláha stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Bláho. Ještě relativně v nedávné minulosti hliněné zdicí malty, ale i omítky byly používány pro zdění či omítání. Dnes jsou trendy se k těmto přírodním materiálům navracet. Bývá to u menších objektů pro ekologické, ale i specifické vlastnosti, které jsou pro majitele těchto projektů zajímavé a přitažlivé a i v podstatě výhodné v některých parametrech. Dodnes jen v naší republice je takto vyzděno, předpokládám, desetitisíce staveb (nedokáži to odhadnout, neexistuje žádná statistika) a tyto domy stojí dodnes bez jakýchkoli statických poruch, pakliže vlastníci či jiné okolnosti jim ,,nenapomohli´´ nevhodnými přestavbami. Tím chci říci, že hliněná malta neovlivňuje nikterak zásadně životnost stavby. Systém AquaStop Cream je nejméně invazivní a přesto účinná metoda pro zhotovení dodatečné izolace ve zdivu. Ale Váš dotaz je jiný. Ano, tento druh zdicí malty je savý, velmi porézní, a tím je i vhodný pro náš Systém AquaStop Cream. V těchto maltách se šíří hydrofobní účinná látka injektážního krému AquaStop Cream snadno a tím výsledek bude spolehlivý. AquaStop Cream Inject activator ve Vašem případě není potřeba, pakliže je zdivo zavlhlé, což předpokládám že je. Pro zvýšení dispergace v hutnějších materiálech je vhodné aktivátor před injektáží použít, ale toto také není Váš případ.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268