Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den. Prosím o radu jaký způsob vybrat pro navrtání příčky 15 cm mezi dvěma garážemi .Jedná se ,když budu vrtat z mé strany nad úrovní podlahy do spáry tak se dostanu do podlahy v sousední garáži. To znamená ,že otvor z druhé strany je zaslepen podlahou a krém bude po celé délce vrtu. Nebo je lepší a vhodnější vrtat jenom 13 cm .V případě provrtání skrz do betonu nebude nějak znehodnocená injektáž . Třeba tak, že krém se bude roztahovat do sousední podlahy a na příčku jej nebude dostatek. Předem děkují za odpověď.

  • You must to post comments

Dobrý den.
Můžete vrtat až k betonové podlaze souseda. Samozřejmě můžete i vrty pokrátit o těch 20 mm. Obojí je správně, ale ta varianta prodlouženého vrtu, dává o něco málo navíc. Má občasná hovorová tvrzení, která nejsou nikterak převratná, ale v radách jej používám. Pokud můžeme v jakékoli činnosti vytvářet i v jednotlivých krocích, zdánlivě malé plusy, není to nikdy na škodu a často se to v celkovém souhrnu sečte do většího plusu, myšleno do výhody. Je to velmi obecně řečeno, ale určitě mi rozumíte. Beton injektážní krém z vrtů „určitě nevytáhne“. Tohoto průběhu se obávat nemusíte. Předpokládám, že spára, kterou jste si vybral pro injektáž, bude nejblíže k Vaší nule podlahy, ale přesto bude výška této spáry pod nulou podlahy souseda. Z toho vyplývá, že garáž souseda bude o něco výše, respektive jeho podlaha. A tady je ta pravá podstata věci. Pokud bude nula podlahy souseda do 40 mm výše, než Vámi injektovaná spára, je to ještě přijatelné. Pokud by ale nula byla výše jak 40 mm, něž vybraná spára a nemáte jistotu, že v podlaze souseda je plně funkční vodorovná hydroizolace, tak by v tomto případě, z jeho strany, mohlo hrozit k takzvanému přemostění vlhkosti z neodizolované podlahy nad vzniklou chemickou podřezávku. V tomto případě by bylo třeba zhotovit injektáž výše. Toto výškové pravidlo platí i pro mechanické podřezávky. Tam by dokonce nebyla přípustná ani ta 40 mm, řekněme výšková, tolerance.
Vysvětlení: na počátku probíhá hydrofobizace od vrtů v kružnici, ale s přibývajícím časem, jak se injektážní krém vsakuje do okolí vrtů, tak se postupně snižuje hladina injektážní emulze ve vrtu, a penetrační průběh směrem nahoru je méně a méně intenzivní než „doběh“ hydrofobizace do bočních směrů a směrem dolů. Tento průběh je ale vlastně výhodný. Ve Vašem návrhu dejte pozor na toto výškové riziko, kterému se ale dá vcelku snadno předejít měřením. Hypoteticky. Kdyby by byla Vaše podlaha naopak výše, než podlaha souseda, vrtal byste v první spáře nad Vaší podlahou, vrty byste musel samozřejmě pokrátit, ale bez výškového rizika přemostění vlhkosti z jeho podlahy.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268