Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den!
Chci izolovat stěny rekonstruovaného dvojdomku AquaStop Creamem. Izolace se týka i cca 10 metrové stěny, která je i stěnou souseda. Tato stěna je jen 300 mm silná. Když jsem vrtal některé příčky v domě zjistil jsem, že malta je za 80 let vyžilá a při některých vrtech i když jsem dodržoval vrtání o 40 mm kratší, zbylá malta z druhé strany vypadla. A teď dotaz: když budu k sousedovi vrtat třeba jen 200 mm, bude izolační krém účinkovat a nebude docházet k mostům, které vlhkost přenesou přes “souseda” ke mně?
Děkuji za odpověď. Zdeněk Hadrovský

  • Zdeněk Hadrovský stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Chápu Vaši obavu a i důvod otázky. Pokud jste vrtal na celou tloušťku zdiva s pokrácením o 40 mm, ale přesto se Vám v některých místech stalo, že Vám zbytek nedovrtaného zdiva vypadl na druhé straně, respektive místo vrtu v ložné maltové spáře. Je to samozřejmě způsobeno jejím stářím. Nebývá to sice tak obvyklé a časté, a to v případech kdy se vrty pokrátí o 40 mm a přesto jste se provrtal skrz zdivo, ale asi se spíše jedná o pár míst, kde se toto stalo. Také předpokládám, že byly omítky odstraněny. U souseda na druhé straně společné zdi asi omítky ale jsou a tak toto riziko dle mého názoru nehrozí. Jen bych Vám dal technickou radu, jak můžete ještě snížit riziko provrtání zdiva: pokrátíte vrt ještě o jeden centimetr více a to na 50 mm. Budete vrtat např. zdivo o celkové tloušťce 300 mm. Vrt provedete do hloubky 250 mm, což je pořád v normě technologického postupu pro náš systém. Ale vrty zhotovíte do hloubky zdiva 200 mm a to s příklepem vrtačky a tu zbývající hloubku 50 mm dovrtáte bez příklepů. V maltové spáře je toto snadné. Pokrácení o 100 mm je už značné a opravdu by mohl vzniknout svislý most, byť jeho přenos vlhkosti nemusí mít zásadní negativní dopad.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Pane Schwarzi děkuji za odpověď. Máte pravdu vrtal jsem stěny, které jsem na obou stranách zbavil omítek. Zkusím vrtat dle vaší rady.
S pozdravem Zdeněk Hadrovský

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268