Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
budu provádět sanaci zdí u našeho domku. Jelikož ho trvale obýváme a vnitřní omítky nejsou nijak poškozeny, vrty byly provedeny z vnější strany domu.
Většina otvorů je na jihovýchodní a jihozápadní stranu, kudy ovšem ze svahu k objektu stéká voda a problém byl dost možná zapříčiněn i špatným řešením okapů (již vyřešeno) a zřejmě i dožilou lepenkou mezi základem a první řadou tvárnic. Tvárnice je škvárobetonová o rozměru V 20 cm, Š 44cm. První spára z vnitřní strany je ve výšce 15 cm nad podlahou, což je dle instrukcí příliš. Nechala jsem v domnění, že tvárnice jsou plné, z vnějšku navrtat otvory ve výšce 5 cm nad vnitřní podlahou.
Až při čištění otvorů jsem seznala, že tvárnice není plná, jelikož při vyfukování prach vycházel vedlejším otvorem. Toto jsem si ještě potvrdila „šťourací“ zkouškou. Bohužel nemám sanci zjistit, jak přesně tvárnice vypadá, respektive, nakolik je dutá, protože jsem otvory osobně nevrtala a nevím, jaký byl odpor materiálu. Hledala jsem ve Vaší poradně a našla doporučení se dvěma postupy.

Ráda bych znala Váš názor, zda je v tomto případě správné volit variantu 2., tedy vyplnit celou řadu PUR pěnou a poté znovu navrtat a vyplnit krémem. Jedná se o první řadu tvárnic, pod kterou je jak jsem zmínila již zřejmě dožilá lepenka. Pro úplnost posílám obrázek.
Otvory jsou navrtány vrtákem 14mm. Mám je převrtat větším průměrem a po vyplnění navrtat opět 14mm?

Předem moc děkuji za odpověď, velice si cením Vašeho přístupu.
S přáním příjemného dne
Lucie Znojemská

Obrázek
  • Lucie Znojemská stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Znojemská. Děkuji za Vaše ohodnocení mnou provozované poradenské činnosti, pokud jsem Vaší poslední větě správně porozuměl. Co se týká Vašeho dotazu, moc rád bych Vám vše potvrdil, ale postup s PUR pěnou je vhodný pro děrovanou cihlu. Výraz ,,děrované zdivo,, se používá pro zdicí materiály typu Porotherm, Heluz apod., a někdy je nesprávně použit i pro stavební materiál jako je tvárnice s jednou či dvěma komorami. Pro tento druh zdiva (nejčastěji se jedná o škvárobetonové tvárnice s jednou či dvěma komorami) bohužel postup označený injektáž dutých cihel č. 1 či 2. není vhodný. Prosím zavolejte mi na poradenskou linku 731 565 565, kterou také provozuji. Potřeboval bych nějaké další informace a jsem přesvědčený, že vhodný technologický postup pro injektáž dutých tvárnic společně najdeme.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268