dobrý den ..domeček byl postaven jako tělocvična pro sokoly v třicátých letech .zdi 45cm silné z materialu cihla,kamen.jestli jsou zdi nějak izolované nevím,ale vlhkost do nich jde .jedná se asi o 35m. od Prahy 160km.je Vaše metoda použitelná i tady ,,,,, ,
- xxxxx stáří dotazu 9 roky dní
- last edited 9 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den. To, že dům vykazuje ve zdivu vlhkost je zákonitý důsledek vzhledem ke stáří objektu. I kdyby v době výstavby domu byly izolace zhotoveny, které v té době byly k dispozici, už by byly dožilé. Zda byly izolace spodní stavby zhotoveny či nebyly zhotoveny je již dnes bezpředmětné. Systém AquaStop Cream je použitelný a účinný v širokém škále použitých a používaných zdících materiálů. Dle Vašeho popisu nevidím žádný problém náš metodu pro zamezení vzlínající vlhkosti ve zdivu aplikovat. Výsledek bude spolehlivý.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Poradna na telefonu 731 565 565
- Trumf Sanace odpovězeno 9 roky dní
- You must login to post comments
Dobrý den,
zakoupil jsem dvoupatrovou chalupu ze 60-70. let, která je částečně zapuštěná ve svahu. Zadní část objektu je betonová a spodní patro je kompletně pod úrovní terénu. Přední část má základy přibližně 1 metr pod zemí a je postavena ze smíšeného zdiva (cihla a kámen).
Zadní část byla dostavována dodatečně – nachází se zde schodiště, jehož vnější část je betonová, zatímco vnitřní konstrukce je pravděpodobně kombinací betonu a původního zdiva (cihla a kámen).
Plánuji postupně celou chalupu obkopat a realizovat drenážní systém. Přední stranu a boky (v hloubce cca 1–1,5 m) bych měl zvládnout ještě letos, zadní část pravděpodobně až později.
Vnitřní Injektáž bych rád provedl po obvodu i v části se schodištěm. I když zde boční konstrukce pravděpodobně nejsou přímo v kontaktu se zeminou, domnívám se, že spodní část nebude izolována, případně bude původní izolace již nefunkční.
Rád bych se proto zeptal, zda má smysl provést vnitřní injektáž již nyní, nebo zda je vhodnější s ní počkat až po dokončení drenáže.
Předem děkuji za Vaše doporučení.
S pozdravem Milan
- Milan Sekereš odpovězeno 5 dny dní
- last edited 5 dny dní
- You must login to post comments





