Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den.
Měla bych dotaz máme zaizolovany podlahy i zdi se podsekavaly,ale sou tam mokre fleky. Soused ma z druhé strany dilnu a v ni stare kamenne koryto od tam jde vlhkost da se to zaizolovat s vasim pripravkem. Dekuji za odpověď. Klimová

Obrázek
  • Jitka Klimová stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den paní Klímová. Jestliže jsem Vašemu dotazu správně porozuměl, podlahy jsou po rekonstrukci a tím byla v podlaze zhotovena nová hydroizolace a i zdi byly mechaniky odizolovány. Dále byly odstraněny omítky a nahrazeny omítkami novými. Je také otázkou, zda byly nahrazeny omítkami sanačními, ale to není primárně teď důležité. Je viditelné, že i přesto jsou omítky zavlhlé a to i ve značné výšce. Pokud byla mechanická podřezávka zdiva provedena bezchybně, omítky by měly být naprosto suché. Můj názor bude vycházet z předpokladu, že byly dodatečné hydroizolace provedeny bezchybně a jsou tedy plně funkční. Z těchto důvodů je třeba udělat v místnosti souseda ještě jednu prohlídku a zejména si odměřit výšku jeho podlahy, případně výšku koryta, pokud je přilehlé natěsno u zdi atd., pokud je zeď společná, abyste vyloučili anebo naopak si potvrdili, že hydroizolace pod zdivem se výškově neocitla pod výškou jeho podlahy či jiných prvků a konstrukcí, které by mohly zapříčinit přemostění vlhkosti nad nové hydroizolace. První možná příčina Vašeho vlhkého zdiva a tím i nových omítek může být ta, že dochází k přemostění vlhkosti nad nově zhotovené hydroizolace ze strany souseda. Neznám všechny souvislosti, ale možné to je. Proto je nutná ta prohlídka. Druhá možná příčina vlhkého zdiva může být ta, že ve Vaší místnosti mohlo dojít k drobnému, ale trvalému úniku vody z rozvodů, odpady bych vyloučil, a tím se vlhkost může postupně šířit nad hydroizolační vanou, ale tím i nad vodorovnými izolacemi ve zdivu a zdi jsou takto trvale dotované vlhkostí, i když jste provedli hydroizolace bezchybně. Intenzita vlhkosti by této příčině mohla odpovídat. Samozřejmě nemohu vyloučit či předjímat i jiné možné příčiny, ale dle Vašeho popisu a fotografie jsou dvě výše uvedené příčiny nejpravděpodobnější. Pokud jsou v této místnosti rozvody vody, začal bych tlakovou zkouškou těchto rozvodů. V případě, že se z těchto dvou předpokládaných příčin žádná nepotvrdí, je samozřejmě možné zdi zainjektovat Systémem AquaStop Cream a to nad Vaší podlahou. Na délce jedné zdi si na jejích koncích zhotovíte úzké svislé drážky v omítce až na zdivo, pokud je zdivo cihelné, a to od podlahy do výšky 120 mm, a tímto jednoduchým způsobem si lokalizujete/odměříte tu nejvhodnější vodorovnou spáru nad podlahou. Na omítce si provázkem, stavební brnkačkou, zhotovíte rysku a i bez odstranění omítek se bez komplikací vodorovným navedením vrtáku vnoříte do spáry. Dále postupujete dle doporučeného postupu pro Systém AquaStop Cream.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268