Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, mám dotaz čím naředit AquaStop Cream, protože po otevření kbelíku byla ta hmota tak hustá, že mám velký problém jí dostat do tlakové nádoby skrze přiložený trychtýř.PO zhlédnutí vašeho videa kde váš pracovník doslova nalil AquaStop Cream do pumpy a potom mu stačilo 4x pumpičkou přidat vzduch mě není jasné jak mám tu hmotu natlačit do tlakové nádoby, kterou jsem koupil též od vaší firmy. Děkuji za odpověď.
S pozdravem Milan Hanáček.

  • Milan Hanáček stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Hanáčku.
Naše výroba injektážního krému AquaStop Cream podléhá přísným výrobním postupům a dohledu výroby. To znamená, že hydrofobní látky, silany, jsou vždy v každé výrobní šarži obsaženy v min. množství 80% z celkového objemu. Avšak, zejména záhustky a emulgátory, ale i další příměsi, ovlivňují viskozitu a hustotu. Také na viskozitu a hustotu injektážního krému má značný vliv aktuální teplota. Vyšší teplota snižuje hustotu a naopak. Viskozita a hustota se při složitém výrobním postupu pohybuje při teplotě 20°C v těchto rozmezí:

Výrobní šarže 4/2023:
viskozita při 20 °C (g/cm) >=13=0.89<=0.91 =0.91

Výrobní šarže 5/2023:

viskozita při 20 °C (g/cm) >=10=0.89<=0.91 =0.9

Tyto hodnoty uvádím proto, aby tato problematika, anebo spíše skutečnost o hustotě injektážního krému byla vysvětlena v souvislostech a nevznikala jakási obava, že vyšší či nižší hustota injektážního krému je ovlivněna poměrem/procenty aktivních látek, tj. silanů. Objemová procenta silanů, při naší výrobě, jsou více jak 80%.
Takže teď už konkrétněji k Vašemu dotazu.
Ano, máte pravdu, že při zakoupení vyšší hustoty krémová konzistence v kbelíkovém balení může v některých případech a nepříznivých souvisejících okolnostech vzniknout technický problém pro dávkování vzduchovou injektážní pumpou. U injektážní pistole Univerzál tento problém nevzniká, což je dáno mechanický posunem tlačného pístu. Dá se ale v těchto ojedinělých případech udělat vcelku jednoduchá náprava. Do kbelíku s injektážním krémem nalijete max. 5% vody a pomaloběžně, ale důkladně, promícháte. Tím se hustota injektážní emulze o něco málo sníží, stále se bude jednat o krémovou konzistenci, což je zásadní, jeho účinnost se nesníží, ale injektážní krém už svojí hustotou nebude pro plynulé plnění vrtů trubičkovým plnidlem injektážní pumpy problémem. Upozornění: toto případné naředění provádějte pouze pro objem, který v nejbližší době, v řádech týdnů, zpracujete. Dlouhodobá stabilita krémové konzistence se nedá po naředění vodou garantovat!. Nepřesahujte 5% naředění!
Poslední má informace je spíše určená pro další čtenáře této mnou poskytované a provozované poradny. Vyšší hustota injektážního krému AquaStop Cream a problematika s plnění za použití injektážní pumpy je opravdu ojedinělá. Výrobní šarže se snažíme vyrábět tak, aby hustota a viskozita byla co nejvýhodnější pro injektáž zdiva, za použití jakéhokoli aplikačního zařízení a balení.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268