Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je nutné před injektáží otloukat omítku (břízolit) pokud není zvednutá nebo jinak poškozená. Na povrchu omítku se objevují solné pásy.

  • Petr Sedlák stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den,
na Váš dotaz zasílám odkaz, kde naleznete odpovědi na podobné dotazy…
https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/poradna-sanace-vlhkeho-zdiva/stitky/osekani-omitky
Rozhodnutí, co provést se stávajícími omítkami, bude již na Vašem rozhodnutí, nicméně osobně bych zasolené omítky – nejlépe před aplikováním injektáže Systémem AquaStop Cream – odstranila (v mírném přesahu poškození, tj, ve Vašem případě jejich zasolení). Samozřejmě zasolení omítek, které se dosud neprojevilo jejich prostorovým poškozením typu praskání, zvedání, opadávání, se může jevit jako stav vratný, který se po např. chemické či jiné podřezávce zdiva takzvaně může napravit, a sice tím, že bude provedenou dodatečnou hydroizolací vzlínající vlhkosti zamezeno nadále poškozovat omítku. Toto platí pro sice zavlhlé, ale dosud soudržné a nepoškozené omítky, nicméně pokud jde o zasolené omítky (sůl v omítce prostým vyschnutím omítky nad provedenou hydroizolací nevymizí), je otázkou jak moc byly omítky před provedením dodatečné hydroizolace zasolené a zda je reálná jejich revitalizace.

S pozdravem
Mgr. Ludmila Schwarzová
Informační servis
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den. Mám v oplocení pět betonových sloupků o půdorysu 30 x 30 cm. Vzlínavosti vlhkostí mi korodují hřebínkové tyče, které jsou v betonu asi 3 – 5 cm od rohů sloupku a koroze mi trhá rohy sloupků .
Chtěl bych provést izolaci Vaším přípravkem AqaStop Creame. Vzhledem velikosti 5 ks 30 x 30 cm si myslím, že slámové provedení by bylo výhodné. Jenže v kalkulačce nemáte uveden beton jako materiál zdiva. Prosím o upřesnění množství AqaStop Creame salám, které bych potřeboval.
Děkuji a přeji hezký den.

  • Pavel Macura odpovězeno 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268