Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, dům mám odizolován zarážecími plechy (stěna o tl. 45cm). V jednom místě však plech nešel zarazit, jelikož byl ve stěně kámen, takže se cca 15cm plechu uřízlo. V tomto místě se mi dělá nad podlahou (složení: dlažba, anhydrit, polystyrén, IPA) viditelný mokrý pás cca 4m dlouhý a 20cm vysoký. Kromě toho jednoho plechu již jsou ostatní plechy OK. Stačí aplikovat AquaStopCream pouze v místě viditelné vlhkosti? Dále by izolace již měla být v pořádku. Jaké balení Creamu zakoupit? Předem děkuji za Vaši odpověď. Josef

  • Josef stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Ano. Tím, že se jedná o pronikání vlhkosti pouze v místě, kde se nepodařilo vetknout nerezové plechy, zhotovil bych krémovou injektáž v místech viditelné vlhkosti. Pokud se jedná o 4 bm v tloušťce zdiva 0,45(i když popisujete částečné vetknutí plechů v tomto místě zavlhání zdiva) vrty bych zhotovil v již zmiňované délce, ale pro jistotu celé hloubce zdiva ve stejné spáře jako jsou vetknuté plechy dle našeho technologického postupu. Technicky by to neměl být problém. Tzn. že spotřeba injektážního krému by byla cca 2 litry, tj., dvě jednolitrová balení, 40 (respektive 50 ks, menší balení nemáme) polystyrénových zátek, případně vrták v délce 600mm, vzduchovou pumpu na vyčištění vrtů a samozřejmě aplikační plnící pistoli s kratším trubičkovým plnidlem (600 mm). Vše lze objednat na našem e-shopu. Doba doručení po obdržení objednávky max. do 3 dnů.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Ještě by mne zajímalo, jestli zmiňovaný profi vrták průměr 14 mm délka 450 mm, upínání SDS plus je vhodný do mé staré Narexky, která má ještě hlavu na klasické vrtáky? Dále by mne zajímalo, zda Cream nebude nějak chemicky reagovat při styku s anhydridovou podlahou?
Děkuji.
S pozdravem Josef Řehořek

  • You must to post comments

Dobrý den. Ta první otázka není přesně otázka do naší poradny sanace vlhkého zdiva, ale pokusím se Vám na ni smysluplně odpovědět. Námi prodávané vrtáky zn. HELLER jsou s upínáním SDS plus, což si nejsem úplně jist, zda do normální čelisťové upínací hlavičky u vrtačky zn. Narex je vhodné. To, aby vrty tato Vaše vrtačka zvládla, to si myslím, že by v tomto malém rozsahu neměl být zásadní problém, ale to upínání? Je pravda, že vrtáky SDS plus dole, kde se upínají jsou kulaté s drážkou a tak pokud byste našel místa, kde se všechny tři čelisti Vaší vrtačky opřou o kulatinu vrtáku (mimo drážky) neměl by to být zásadní problém. Ale abych řekl pravdu, toto jsem nezkoušel, ale pamatuji si, že jsem potřeboval vyvrtat dírku do zdi 10 mm na hmoždinku pro ukotvení čehosi a měl jsem také příklepovou vrtačku zn. Narex a vrták byl také s SDS plus upínáním a šlo najít místo, kde se vrták dal upnout čelistmi, aniž by se nevyklonil, ale to byl jiný průměr vrtáku. Také vím, že čelisťové vrtačky mají určitá různá omezení co do průměru vrtáku. Takže opravdu Vám nepovím, zda Vaše vrtačka je vhodná pro tento typ vrtáku. Ještě je to otázka také výkonu, síly točivého momentu atd. Asi bych to vyzkoušel a v případě, že to nepůjde, zjistil bych si nejbližší půjčovnu, kde výkonné vrtačky běžně půjčují. I u nás, pokud nejste z daleka, si můžete profesionální vrtačku zn. HILTI zapůjčit. K té druhé otázce. Silanové krémy s obsahem aktivní látky silan/siloxanu včetně našeho injektážního krému AquaStop Cream jsou chemicky slučitelné v drtivé většině se všemi zdícími materiály a tak nepředpokládám, že by injektážní clona při styku s litou anhydridovou podlahou způsobila nějakou chemickou reakci a tím by ji mohla jakkoliv poškodit. Ale myslím, že je to spíš otázka na výrobce těchto specificky zajímavých litých podlah. Ale jak jsem již napsal, myslím si, že se nic nestane, ale recepturu (složení) anhydridové podlahy neznám, tak to berte pouze jako můj předpoklad.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý den, velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Dovolte mi ještě poslední dotaz. Jakým způsobem se Cream plní do aplikační pistole?
Díky a jsem s pozdravem.
Josef Řehořek

  • You must to post comments

Dobrý den, do aplikační pistole se AquaStop Cream plní nejlépe nádobkou o velikosti max. průměru jako je tubus injektážní pislole, abyste si silanový krém nevyléval mimo obsah tubusu. Určitě nalévat rovnou z kyblíku nedoporučuji, jelikož silanový krém je dosti hustý a tak nemá tendenci vytékat rovnoměrně. Při naklopení kyblíku má tendenci se jakoby ,,utrhávat“. A tak je dobré postupovat při plnění praktičtěji. Například je pro plnění tubusu vhodná malá polévková naběračka, úzká lopatka, hrníček, jednoduše cokoliv co má jakýsi dostatečný objem a podobný průměr jako je tubus. Pak se tubus dá rychle naplnit a nezdržuje Vás to v samotné injektáži. Doporučuje se například špachtle, zní to samozřejmě odborněji, ale myslím, že je lepší použít něco praktičtějšího.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 5 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268