Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den.
Před rokem jsem udělal injektáž zdiva vaším systéme Aquastopcream. V současnosti je zdivo suché. Teď se pustím do omítek. Mám dva dotazy. Po nahození sanační omítky je nutná vámi nabízení odvětrávací lišta. Píšete, že je to vhodný prvek pro sanaci vlhkého zdiva. A jakou mám použit ve sklepě barvu. děkuju za odpověď.
Jiří Němec

  • jiří schwarz stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 1 rokem dní
  • You must to post comments

Dobrý den, pane Němec.
Tím, že jste provedl odvlhčení zdiva a po delší technologické pauze se chystáte zdivo zaomítat sanační omítkou, což není nikdy na škodu, tím je myšleno ta delší technologická pauza, je vše v pořádku. Vámi prováděné sanační práce probíhají ve sklepení budovy, ale z Vašeho dotazu není jasné, zda byla provedena i rekonstrukce podlah, případně současný stav podlah a pod. Samozřejmě, ne vždy je to nutné, ne vždy je to ve sklepeních ta nejvyšší priorita, jelikož se často přihlíží zejména k využívání a potřebám sklepních prostor, ale toto nemohu samozřejmě posoudit. Proč se ale o tom okrajové zmiňuji je důvod, který navazuje na Váš dotaz k odvětrávacím lištám. Zde Vám vkládám text, který máme uvedený v popisu výrobku u odvětrávací lišty: odvětrávací lišta lišta DLD-i je plastová perforovaná dvoudílná lišta určena k odvodu difundujících vodních par ze zdiva do volného prostoru. Tímto odstraňuje defekty na omítkách, které vznikají z důvodu nadměrné koncentrace vodní páry ve styku svislé omítky s podlahou, která je obvykle výrazně chladnější (tady doplňuji text, který není v popisu výrobku,… a také v případě, kdy svislý podklad je sice suchý, ale vodorovná dotyková plocha/podlaha může být neizolovaná a tím se zvýšeným obsahem vlhkosti“). Urychluje odvětrání zbytkové vlhkosti po provedených sanačních a hydroizolačních opatření. Lišty jsou dvoudílné pro montáž na zdivo. Lze je barvit barvami. Vhodný doplňující prvek pro sanace vlhkého zdiva, injektáže zdiva, sanační omítky a pod. Tím, že nemám dostatek informací, tak Vám nemohu jednoznačně odpovědět, ale myslím si, že po přečtení popisu výrobku si sám spolehlivě vyhodnotíte, zda je difúzní lišta ve Vašem případě potřebná anebo nikoli. Rada k poslední otázce. Na sanační omítky by neměla být použitá barva obsahující akryláty, disperze a latex. To znamená, že barva musí být vysoce paropropustná, aby nízký difuzní odpor sanační omítky nezvyšovala. Do interiéru doporučuji barvu s těmito hodnotami: paropropustnost EN ISO 7783-2 hodnota Sd (d = 100 μm)(m)< 0,03
třída I (vysoká paropropustnost). Jednodušeji pro výběr vhodné barvy. Veškeré interiérové barvy, kde je v návodu/ etiketě/ technickém listu výrobku napsané, že barva splňuje požadovanou paropropustnost, tak vždy výrobce uvádí informaci o možnosti a použitelnosti na sanační omítku a pro sanační systémy. Pokud tuto větu v návodu nenajdete, zvolte barvu, kde tato informace je uvedená. Spolehlivá a dlouhodobě prověřená interiérové barva pro sanační omítky a sanační systémy je např. Jupol Classic, ale těchto výrobců a výrobků je na trhu opravdu značná nabídka. Obecně se doporučuje barva silikátová, ale tato barva je do interiérů zbytečně nákladná. Silikátová barva je bezesporu vhodná pro venkovní použití, kde musí být vyšší odolnost, zejména před povětrnostními vlivy. Jsou barvy také vápenné, které se vyznačují vysokou prodyšností, ale tato předky inspirovaná současná vápenná barva je spíše používaná při sanačních a rekonstrukčních prací u památkově chráněných budov.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268