Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Tomáš stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den. Minimální doba životnosti plné funkčnosti vzniklé dodatečné izolace zdiva pro zamezení kapilární vzlínající vlhkosti našeho injektážního krému AquaStop Cream s maximální koncentrací aktivní látky v obsahu (80%ní koncentrát) je 25 let, ale může to být i mnohem více. To však záleží na mnoha faktorech, např. zatěžování různými vlivy, jako je agresivita prostředí, tepelná zátěž, druh zdiva, atd. Váš výpočet spotřeby injektážního přípravku na Váš rozsah prací je správný, respektive mě to vychází 35,2 litrů, ale může to být o něco méně, ale i o něco více. Záleží na druhu zdiva. Ale zásadně se určitě spotřeba od Vašeho výpočtu lišit nebude, samozřejmě za předpokladu, že dodržíte technologický doporučený postup.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti

  • You must to post comments

Veľmi pekne ďakujem za promptnu odpoveď.
Ale ak môžem, tak by som sa rád opýtal ešte jednu vec, ako by ste postupovali v mojom prípade, ak mi viete poradiť?
Mám 60r tehlovú stavbu ( pálená tehla ) a riadne betónové základy, stavba nie je podpivničená. Medzi základom a prvou radou muriva je takzvaný terový papier (nie je to asfaltová IPA). Vnútorná betónová podlaha je výškovo na úrovni betónových základov, (respektíve bude, momentálne je štrková). Rád by som tento Váš prípravok aplikoval do dier ktoré by som vyvŕtal do špáry medzi betónovým základom a prvou radou muriva. Otázka je, nebude v aplikacii prekážať terový papier, ktorý tam bol kedysi poćas výstavby umiestnený ako „izolácia“ ?
Bude v takomto prípade AquaStop Cream plnit svoju funkciu tak ako má? Alebo či by nebolo lepšie v tomto mojom prípade aplikovať AquaStop Cream pod terovy papier do základov a tým by som mal „dvojitú ochranu“ aj ked ten terový papier na niektorých miestach vôbec neplní funkciu izolantu. Za odpoveď pekne ďakujem.

  • You must to post comments

Ano, rozumím Vám. Z vašeho emailu jsem snad správně pochopil, že máte v součastné době kompletně vybourané podlahy a tím máte dostatečný výškový prostor pro nový podkladový beton, novou vodorovnou hydroizolaci podlahy a dalších vrstev podlahy. Rozhodně bych injektáž nedělal do spáry térové lepenky! Linii krémové injektáže bych zvolil do spáry cihelného zdiva pod současnou térovou lepenkou či do spáry v přechodu betonového základu a první řady cihelného zdiva (nesmíte se však dostat s vodorovnou linií injektáže pod vodorovnou izolaci podlahy, jednoduše, jak to bude co nejlépe výškově vycházet), ale je možné, že to výškově takto vycházet nebude a v tomto případě to můžete obrátit a to, že novou dodatečnou vodorovnou izolaci ve spáře cihelného zdiva zhotovíte v první spáře naopak nad térovou lepenkou a izolační vanu, kterou předpokládám, že budete také dělat, vytáhnete na svislou konstrukci (zdivo) cca. 100 mm nad linii injektáže zdiva. Tím se budou tyto izolace vzájemně doplňovat.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments

Dobrý deň prajem,
veľmi oceňujem Vašu ochotu poradiť ako najlepšie a najúčinejšie využiť Váš prípravok AquaStop Crem.
Dovolil som si pre lepšie predstavenie mojej situácie vyhotoviť náčrtok momentálneho stavu a plánovaného stavu. V obrázku „B“ je v podstate situáci o ktorej sme už komunikovali včera len s tým, že som Vám tam dokreslil betónovú základovú dosku a jej úroveň a taktiež všetky ostatné vrstvy ktoré idú následne na ňu.
V obrázku „B“ by som sa chcel opýtať, ako riešiť stenu, ktorá sa sklada alebo je postavená z dvoch rozdielnych stavebných materialov. V tomto prípade mi nekorešponduje špára druhej rady tehál s následným napojením na škvárový kváder.
Teda otázka je, ako by ste, respektíve ako riešiť takúto situáciu, ked budem izolovať injektážou AquaStop Crem?

Ďakujem

  • You must to post comments

Dobrý den pane Cifra. Děkuji za výkresy. Výška injektáže je tímto daná. Tím, že (deska) podkladový beton je zakreslen v úrovni stávající térové lepenky, pro linii krémové injektáže využijete hned tu další spáru nad ní. Do spáry, kde je térová lepenka, injektáž nedoporučuji zhotovit. Pak máte zakreslenou novou vodorovnou izolaci položenou na podkladovém betonu s dalšími vrstvami (tepelná izolace atd). To je samozřejmě všechno dobře. Jen vodorovnou novou hydroizolaci podlahy po provedené injektáži (v první spáře nad térovou lepenkou) vytáhněte do výšky zdiva cca. 100 mm nad spáru, ve které se zhotoví krémová injektáž. Tím vznikne hydroizolační vana. Jinak u tohoto kombinovaného zdiva doporučuji postupovat takto. Vrty bych zhotovil ve výšce výše popsané, ale určitě bych využil spáru cihelného zdiva. Z obrázku č.1 si myslím, že cihelná část tohoto kombinovaného zdiva je z venkovní strany. Pokud tomu tak je, vrty a následnou injektáž zdiva bych provedl také z venkovní strany. Je ale jasné, že vrty se v určité hloubce dostanou do škvárových tvárnic a tím ne do jejich ložné spáry. Tím, že škvárové tvárnice jsou však celku velmi savý materiál, je nasycení okolí vrtů injektážním přípravkem AquaStop Cream velmi účinné a spolehlivé i bez provedených vrtů v průběžné spáře u tohoto druhu zdiva. Neznám procentuální vlhkost Vašeho zdiva, ale vysocekoncentrovaný injektážní krém se snadněji rozpouští a tím i snadněji napouští zdivo s vyšším stupněm vlhkosti. Takže pokud máte evidentně zdivo zavlhlé, není potřeba tyto vrty krátkodobě jednorázově prolít, ale pokud by se např. při vrtání od vrtů prášilo, je toto prolití vhodné a nic se tím nemůže zkazit. Silanový krém má ve svém obsahu 20% vody a tím se rozpouští i u méně zavlhlého zdiva, ale tím jednorázovým a krátkodobým prolitím se urychlí a usnadní v případě méně zavlhlého zdiva jeho nasycování do pórů a i těch nejjemnějších kapilár zdiva. Je to taková z praxe vyzkoušená metoda. Účinnost vznikající clony se tím nesnižuje a neznehodnocuje, právě naopak. Samozřejmě nejde o ředění obsahu vysoké koncentrace silanového krému.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Sanace vlhkého zdiva

  • You must to post comments

P. Schwarz, všetkému som porozumel a chcem Vám veľmi pekne poďakovať za trpezlivosť a hlavne ochotu ktorú ste mi preukázali pri riešení tejto mojej konkretnej situácie.
Už dnes si môžete byť istý, že týmto ste získali ďalšieho zákazníka a mile rád Vás na základe tejto pozitívnej skúsenosti pri komunikácii s Vami odporučím aj priateľom a známym, ak jedného dňa budú musieť riešiť taký istý problém ako ja.
Pevne verím, že s produktom AquaStop Cream budem nadmieru spokojný.
Hneď ako osekám omietky tak si Váš produkt objednávam.

S pozdravom, úctou a veľkou vďakou
Tomáš Cifra

  • You must to post comments

Vykonal som AquaStop Cream-om , a mám problém. Chcel by som radu. Ideálne telefonicky. Za minútu si v telefone vysvetlíme viac ako vypisovaním. Môj kontakt 0907815862.

  • You must to post comments
Zobrazuji 7 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268