Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Pokud udělám vrty a injektáž max. 10cm nad podlahou, je vlhkosti zabráněno postupovat dále do zdí právě od této úrovně. Znamená to tedy, že zeď bude suchá a těch deset čísel nad podlahou bude mokrá ?

  • robert stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Nejprve dobrý den. Výška horizontální linie vrtů 100 mm nad podlahou je maximální vzdálenost. Pokud se dá linie vrtů zhotovit blíž k povrchu podlahy, není důvod dodržet tu maximální výšku 100 mm mezi linií vrtů a podlahou. Systém AquaStop Cream má jednu z mnoha výhod oproti všem mechanickým metodám pro zhotovení vodorovné izolace ve zdivu k zabránění vzlínající vlhkosti a to tu, že hydrofobní clona nevzniká po provedené výplni jen mezi vrty, ale i ve směru nahoru a s postupem dispergace více směrem dolů od linií vrtů. Tím vznikne tzv. pásová izolace, to je v celé tloušťce, délce, ale i určité výšce injektovaného zdiva. Dalo by se říci, že výška hydrofobizace je to takový bonus. Je samozřejmě vždy jistější, výhodnější zhotovit linii vrtů co nejblíže k podlaze. U mechanických metod vzniká clona-zábrana podřezáním zdiva a vložením hydroizolačních pásů či naražením chromniklových plechů pouze v tloušťce vetknutého druhu izolace. Nikoliv pásová zábrana. Ve většině případů se nedá např. u narážení nerezových plechů dostat k povrchu podlah. Tam vzniká opravdu v těchto případech problém zavlhání zdiva mezi výškou podlahy a naražených plechů. Tyto pásové nezaizolované výšky zdiva u mechanických metod se dají sanovat tak, aby pásová vlhkost nepronikala na povrch omítek, např. vytažením hydroizolační vany do výšky vodorovné izolace zdiva, ale to je možné při zhotovení nových podlah. Tyto nezaizolované výšky ale nehrozí u Systému AquaStop Cream z výše uvedených důvodů pásového doběhu hydrofobizační aktivní látky. Je však nutné zdůraznit, že doběh hydrofobizace aktivní látky má svá omezení a proto ta normová max. výška 100 mm! od povrchu podlahy k horizontální linii injektáže.
S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268