Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý večer prajem pán Schwarz.

Píšem Vám, lebo chcem Vás poprosiť o niekoľko rád. Mám starý dom, ktorý je postavený z pálenej a nepalenejj tehly a taktiež z nabíjaniny.Aky materiál mám objednať AquaStop Cream alebo AquaStop Gél? Poprípade ešte aký materiál by bolo treba kúpiť, aby injektaz mala 100% účinok.

Keďže dom mám z vnútra celý opravený, t.j.davala som na steny sanačné omietky a je tiež vymaľovaný, injektaz budem robiť z vonka po obvodovej stene, ktorá mi aj napriek tomu z vnútra vlhne. Nemôže sa stať, že po aplikácii by materiál prerazil na malovku a urobili by sa fľaky?

A ešte sa chcem spýtať do akej vzdialenosti musím injektaz aplikovať, keď mi vlhne obvodový roh steny v izbe?

Dajú sa vaše výrobky kúpiť poprípade objednať aj na Slovensku?

Veľmi pekne ďakujem za rady.

S pozdravom

E Frol.

  • You must to post comments

Dobrý den paní Frol.
Pro vytvoření dodatečné izolace ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti je určený náš výrobek AquaStop Cream. Pro zhotovení injektáže potřebujete: vrták o průměru 14 mm a v min. délce dle Vaší tloušťky zdiva, vrtačku s uchycením vrtáku SDS Plus, vzduchovou pumpičku pro vyčištění vrtů (tu lze případně nahradit, pokud máte kompresor či vysavač, ale vždy se vrt čistí od zadní části vrtu směrem ven, tak jako se postupuje při samotném plnění vrtů injektážním krémem AquaStop Cream). Nejprve je potřeba si vypočítat spotřebu injektážního krému. V pravé straně webových stránek je kalkulačka pro snadný a rychlý výpočet spotřeby. V případě, že Vám bude vycházet spotřeba 5 a více litrů, doporučuji si zakoupit injektážní pumpu. Pro litrová kbelíková balení, tj. pro malé rozsahy sanace, se používá injektážní pistole, případně pistole pro salámové balení anebo tubové balení, u kterého nepotřebujete žádné aplikační plnicí zařízení, ale toto balení je vhodné spíše jen pro ty nejmenší rozsahy injektážních prací. Dále potřebujete polystyrénové zátky pro zatěsnění vrtů. Pokud se Vám zdivo jeví zatmavlé, evidentně vlhké, nic dalšího už pro 100%ní výsledek nepotřebujete. Pokud by zdivo bylo jen málo zavlhlé, pro zvýšení účinku a tím výsledku je možné zakoupit AquaStop Cream Inject activator. Ale myslím, že u Vašeho druhu zdiva nebude tento aktivátor potřeba. Všude kde máte průběžné vodorovné spáry, využijte tu nejbližší spáru k podlaze, kam se dostanete ve vodorovném vrtání. Tím, že budete vrtat z venkovní strany a terén, pochozí plocha, je velmi pravděpodobně pod výškou vnitřního povrchu podlahy, můžete vrtat ve spáře těsně nad podlahou. Tuto spáru využijte. Nejvýše je přípustné vrtat ve výšce 100 mm nad podlahou, ale to je max. přípustná výška. Pokud je místnost, kde se bude provádět injektáž, nepodsklepená, v žádném případě nevrtat pod podlahou! Mohlo by docházet k přemostění vlhkosti nad zhotovenou hydroizolaci přes vnitřní zásyp, zeminu, která je pod skladbou podlahy. Vrty se zhotovují v osových vzdálenostech 100 mm od sebe a hloubka vrtů je daná tloušťkou zdiva s max. pokrácením 40 mm. Tím se opravdu na druhé straně povrchu nových omítek může vytvořit zatmavení. Toto zatmavení připomínající mastnotu způsobuje silně hydrofobní aktivní látka obsažená v injektážním krému AquaStop Cream.
Nemusíte mít ale obavu. Toto zatmavení se po provedené výplni v řádech dnů, v některých případech až týdnů, může postupně a intenzivněji projevovat i na druhé straně zdiva na omítce, ale při postupném vysychání zdiva se začne pomalu ztrácet i zatmavení aktivní látky. Nikoliv ale vzniklá hydroizolační zábrana. Toto zatmavení je případně i přetíratelné. Nejedná se o mastnostu, jak jsem se již zmínil výše. Myslím si, že je pořád lepší na krátkou dobu mít lokálně zatmavené omítky u podlahy, než vrty více pokrátit a tím riskovat absenci clony na rubové straně zdiva, čímž by určitá tloušťka zdiva zůstala bez izolace. K té poslední otázce: nejsem úplně příznicvem lokálních injektáží, dle Vašeho popisu, ale pokud se takto rozhodnete, roh zainjektujte s přesahem od ukončení viditelného zavlhnutí u podlahy, s přesahem injektáže alespoň jeden metr běžný na každou stranu. Vše nakoupíte na slovenských internetových stránkách a dodací doba na místo, které si určíte, jsou dva dny za 8,5 EUR nezávisle na váze, objemu a vzdálenosti a to naším smluvním dopravcem TOP Trans a.s. Zde nakoupíte vše: https://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk/e-shop/

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz -jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Mob: +420 731565565
http://www.injektaz-muriva-svojpomocne.sk

  • You must to post comments

Dobrý deň pán Schwarz. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď na moje otázky. Prajem pekný deň.
S pozdravom E Frol.

  • You must to post comments
Zobrazuji 2 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268