Poradíme Vám
+420 731 565 565
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Kalkulačka
spotřeby materiálu

Zdravím, provedu injektáž, počkám 14 dní, ale co s těmi vyvrtanými otvory? Předpokládám, že přípravek se vsákne do zdiva, co dál? vyndat zátky? vyplnit otvory nějakým tmelem? nebo nechat tak, a jenom udělat omítku? Nebudou v takovém případě v těch místech vznikat dost drastické tepelné mosty? Díky za odp. Krajčovič

  • Krajčovič stáří dotazu 6 roky dní
  • last edited 6 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den pane Krajčovič.
Zátky jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu a tím není nutné zátky po zatlačení do ústí vrtů pro zatěsnění kdykoliv vyndávat. Splňují hned dvě funkce. Při snižování viskozity výplně injektážního krému AquaStop Cream ve vrtech dochází k jeho dispergaci do okolí stavebního materiálu, což je princip Systému Aquastop Cream, ale tím by částečně injektážní krém mohl v případě nezatěsněných vrtů zhotovených kolmo na svislou rovinu zdiva (to je dle technologického postupu pro náš systém) vytékat zejména z okrajů vrtů. K tomuto drobnému úniku může docházet v určitém časovém horizontu od provedené výplně vrtů. Nebyl by to únik zásadní, ale byla by škoda, aby docházelo byť k drobným ztrátám. Vámi zmíněné možné tepelné mosty, oslabení (nikoliv statické), ke kterému může docházet jen u vrtů u obvodového zdiva nad úrovní terénu zamezí rovněž polystyrénová zátka. To je ta druhá funkce. Polystyrénová zátka vtlačená do ústí vrtů nejen že zabraňuje možným drobným únikům, ale i zamezuju vzniku tepelných mostů po dispergaci injektážního krému z vrtů do zdiva. Byly provedeny zkoušky termokamerou, které toto tvrzení potvrzují. V případě zatěsnění vrtů polystyrénovými zátkami a zhotovení nových omítek nebyly otvory termokamerou viditelné. V případě vsáknutí, ukončené dispergace krému do zdiva a nezatěsněných vrtů polystyrénovými zátkami i když byly zhotoveny v místech linií vrtů omítky nové v dostatečné tloušťce, tyto místa vrtů byly termokamerou lokalizovány (při výraznějším poklesu venkovní teploty) zejména v zimním období. Použití zátek po provedené injektáži je rychlé, snadné a vysoce efektivní z výše uvedených důvodů.

S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel společnosti
TRUMF sanace s.r.o.
Urgentní poradenská linka 731 565 565

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268