Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám dům a ten je s části cihlový a z části kamenný jaký použít polystyren? Mám obavu aby se dům nezatěsnil a nebo radši nezateplovat? Děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den.
Toto je otázka spíše na specialisty zateplovacích systémů. Neznám tloušťky Vašeho zdiva a taky potřeby, tj. např. docílení pasivního domu, nízko energetického apod. Nicméně Vám poskytnu jednu radu, která je v podstatě podmínkou před zahájením jakýchkoli zateplovacích prací obvodového pláště objektu. Pokud jsou zdi, zejména obvodové s chybějícími hydroizolacemi, či dožilými hydroizolacemi, ale neměli bychom zapomínat i na hydroizolace v podlahách, je třeba dům nejdříve odvlhčit potřebnými hydroizolacemi. Po alespoň půlroční technologické pauze (mé praktické časové doporučení) se mohou realizovat zateplovací práce. Pokud jste v dotazu měl myšlenku, že Váš dům nevykazuje nadlimitní vlhkost, a tím žádné dodatečné hydroizolace nebudete realizovat, ale obáváte se, že se zateplením změní situace, klima domu, pak je Vaše myšlenka v podstatě správná. Je to ještě o něco složitější, ale v obecné rovině s tím lze souhlasit. Pokud byste měl požadavek, aby se dům zateplením zcela „neuzavřel“, doporučuji Vám např. tento zajímavý zateplovací systém. Zde je odkaz: https://www.centrum-zatepleni.cz/polystyren/prodysny-polystyren/prodysny-polystyren-baumit-open-therm/?selectedVariant=748&gclid=CjwKCAiAnZCdBhBmEiwA8nDQxb_xJX6_VFV_JFb8AZU7nnu6-2zQrjF5iYo9YGhLQCYI62U8hbHv1BoCZr0QAvD_BwE
Pokud se ale dům spolehlivě a trvale odvlhčí novými hydroizolacemi, není dle mého názoru nutné použít difuzně otevřený polystyrén, a lze bez obav použít klasický fasádní polystyrén či fasádní vatu v požadované tloušťce.

Více rad Vám poskytnout nemohu, jelikož Váš dotaz není zcela konkrétní a tak se na něj nedá přesněji/konkrétněji odpovědět. Ale třeba obecnými radami jsem Vám pomohl.

S přátelským pozdravem

Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268