Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dobrý den, chci se zeptat čím je nejvhodnější znovu nahodit venkovní zdi po provedení injektáže. Popřípadě, zda je nutné zdi po provedení nahodit nebo mohou zůstat “holé na cihlu” – průběhu roku chceme uvedenou zeď zateplit polystyrenem. Děkuji

  • Monika stáří dotazu 1 rokem dní
  • last edited 10 měsíců dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den.
Po provedené injektáži z dlouhodobého hlediska není vhodné venkovní zdivo, fasádu nechat bez povrchového ošetření. Ano, u zdiva, u kterého byla provedena dodatečná vodorovná hydroizolace pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti a je bez omítek, začne zdivo rychleji vysychat. To je myslím naprosto jasné. Ale toto je výhodné max. v řádech měsíců. V delším časovém horizontu ponechat tzv. režné zdivo není u venkovní strany obvodové zdi výhodné, jelikož pří bočních přívalových deštích se snadněji do zdiva vsakuje dešťová voda, a to v místech kam na zeď dopadá, ale i stéká. Vysvětlím to takto: zdivo bez povrchové úpravy není chráněné před povětrnostními vlivy. Podhoz, jádrová omítka jednak zdivo povrchově zpevňuje, zatěsňuje a zarovnává co do spár apod., ale také již částečně ochraňuje před dešti. Pak je další vrstva. Ať štuk či různé tenkovrstvé fasádní stěrky. Ty nejen že již vytváří estetický záměr, ale ochraňují podklad, v našem modelovém příkladu, jádrovou omítku. A pokud povrchové fasádní stěrky nejsou již z výroby probarvené, je finální nátěr nejen estetický záměr vlastníka, ale i ochrana podkladu. Takže, z dlouhodobého hlediska, i když zdivo nevykazuje kapilárně vzlínající vlhkost způsobenou dožilostí či absencí hydroizolací, není přijatelné běžné nasákavé zdící materiály ponechat bez vnějších vrstev. U Vás se zmiňujete o zateplení polystyrenem. To je samozřejmě zároveň i tepelná izolace zdiva. Pokud ponecháte po provedené injektáži zdiva několikaměsíční technologickou pauzu, určitě je to v pořádku. Pokud ale zdivo není ve spodní části fasády nikterak vysoce zavlhlé, zateplovací práce mohou začít následně po provedené injektáži. Zbytková vlhkost vyschne přes vnitřní prostory.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268