Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den pane Slabý. Hydroizolační vana zhotovená bitumenovou stěrkou AquaStop Bitumen 2K má mnoho výhod oproti klasických asfaltových pásů. Ty dvě hlavní výhody jsou neoddiskutovatelné. To jsou:
Hydroizolace je bezešvá, beze spojů. Ta druhá obrovská výhoda této stěrky je, že má velmi dobrou přilnavost k většině druhů povrchů (podkladů) i zavlhlých, snadno se hladítkem nanáší i na svislé konstrukce, záhyby, nerovné podklady, což u asfaltových pásů toto neplatí a na svislých konstrukcích či záhybech se asfaltové pásy odchlipují apod. Jistě z praxe znáte. Dalšími, řekl bych neméně zajímavými výhodami jsou, že vzniká protiradonová bariéra, je do jisté míry pružná a nemá tendenci při drobných otřesech či pnutí praskat, velmi snadná aplikace, a nanáší se do cca. 6 mm, takže se nejedná o jakýsi nátěr, ale vznikne dostatečně silná hydroizolační vrstva. Nechci, aby to znělo jako demonstrace výhod, ale opravdu, kdo začal zhotovovat tyto izolace, již na jinou izolaci pro tyto účely neměl potřebu přejít. V neposlední řadě se dá použít na svislé izolace podúrovňového zdiva při odkopání, tam bych řekl, že je nenahraditelná. Dobře se dá kopírovat nerovnost zdiva, nestéká, vynikající přilnavost k zavlhlému podkladu, což je u odkopaného podúrovňového zdiva vždy, atd. Nanáší se ve dvou vrstvách hladítkem a každá vrstva je již dostatečně pevná po 24 hodinách. U podlahy je vhodnější po první zhotovené vrstvě zhotovovat druhou vrstvu za 48 hodin a použít nejlépe tenisky s nízkým vzorkem. Je to sice určitá technologická pauza, časové omezení, ale klady jistě převládají. Ještě asi zajímavými vlastnostmi bitumenové stěrky AquaStop Bitumen 2K jsou, že se velmi kvalitně spojí s širokou škálou jiných druhů stávajících izolací a materiálů, od injektážní již probíraných clon, asfaltových lepenek, nerezových plechů až po dřevěné konstrukce. No zvažte, případně zkuste.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz – jednatel spol. TRUMF sanace s.r.o.
http://www.trumf-sanace-sro.cz

  • Monika stáří dotazu 3 roky dní
  • last edited 3 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Po provedené injektáži z dlouhodobého hlediska není vhodné venkovní zdivo, fasádu nechat bez povrchového ošetření. Ano, u zdiva, u kterého byla provedena dodatečná vodorovná hydroizolace pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti a je bez omítek, začne zdivo rychleji vysychat. To je myslím naprosto jasné. Ale toto je výhodné max. v řádech měsíců. V delším časovém horizontu ponechat tzv. režné zdivo není u venkovní strany obvodové zdi výhodné, jelikož pří bočních přívalových deštích se snadněji do zdiva vsakuje dešťová voda, a to v místech kam na zeď dopadá, ale i stéká. Vysvětlím to takto: zdivo bez povrchové úpravy není chráněné před povětrnostními vlivy. Podhoz, jádrová omítka jednak zdivo povrchově zpevňuje, zatěsňuje a zarovnává co do spár apod., ale také již částečně ochraňuje před dešti. Pak je další vrstva. Ať štuk či různé tenkovrstvé fasádní stěrky. Ty nejen že již vytváří estetický záměr, ale ochraňují podklad, v našem modelovém příkladu, jádrovou omítku. A pokud povrchové fasádní stěrky nejsou již z výroby probarvené, je finální nátěr nejen estetický záměr vlastníka, ale i ochrana podkladu. Takže, z dlouhodobého hlediska, i když zdivo nevykazuje kapilárně vzlínající vlhkost způsobenou dožilostí či absencí hydroizolací, není přijatelné běžné nasákavé zdící materiály ponechat bez vnějších vrstev. U Vás se zmiňujete o zateplení polystyrenem. To je samozřejmě zároveň i tepelná izolace zdiva. Pokud ponecháte po provedené injektáži zdiva několikaměsíční technologickou pauzu, určitě je to v pořádku. Pokud ale zdivo není ve spodní části fasády nikterak vysoce zavlhlé, zateplovací práce mohou začít následně po provedené injektáži. Zbytková vlhkost vyschne přes vnitřní prostory.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám barák a ten je s části cihlový a z části kamenný jaký použít polystyren? a nebo nezateplovat? Děkuji za odpověď

  • You must to post comments

Dobrý den.
Toto je otázka spíše na specialisty zateplovacích systémů. Neznám tloušťky Vašeho zdiva a taky potřeby, tj. např. docílení pasívního domu, nízko energetického a pod. Nicméně Vám poskytnu jednu radu, která je v podstatě podmínkou před zahájením zateplovacích prací obvodového pláště objektu. Pokud jsou zdi, zejména obvodové s chybějícími hydroizolacemi, či dožilými hydroizolacemi, je třeba nejprve dům chemicky anebo mechanicky podříznout. Po alespoň půlroční technologické pauze se mohou realizovat zateplovací práce. Pokud jste v dotazu měl myšlenku, že Váš dům nevykazuje nadlimitní vlhkost, a tím žádné dodatečné hydroizolace nebude realizovat, ale obáváte že se zateplením změní situace, klima domu, pak je Vaše myšlenka v podstatě správná. Je to o něco složitější, ale v obecné rovině jsou má tvrzení v předchozích větách platná. Pokud byste měl požadavek, aby se dům zateplením zcela neuzavřel, doporučuji např. tento zajímavý zateplovací systém. Zde je odkaz: https://www.centrum-zatepleni.cz/polystyren/prodysny-polystyren/prodysny-polystyren-baumit-open-therm/?selectedVariant=748&gclid=CjwKCAiAnZCdBhBmEiwA8nDQxb_xJX6_VFV_JFb8AZU7nnu6-2zQrjF5iYo9YGhLQCYI62U8hbHv1BoCZr0QAvD_BwE
Více rad Vám poskytnou nemohu, jelikož je Váš dotaz obecný. Ale třeba jsem Vám částečně pomohl.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 3 záznamů
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268