Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dotaz do poradny: Dobrý den, mám dotaz ohledně krémové injektáže zdiva. Chci se zeptat jestli je injektáž nějak omezena procentem vlhkosti ve zdivu. A konkrétně v mém řípadě když mám kompletní rekonstrukci a budou dělány nové podlahy, kde se mají provést vrty pro provedení injektáže a zda je možné nějak spojit izolaci samoného zdiva s izolací budoucích podlah? Děkuji za odpověď. S pozdravem Kubík

  • Kubík stáří dotazu 7 roky dní
  • last edited 7 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den, u silanového krému například u našeho AquaStop Creamu, který obsahuje 80% aktivní látky silan/siloxanu na rozdíl od některých konkurenčních silanových krémů, které mají pouze 15%, 40% nebo 60% aktivní látky, není třeba u krému s 80% aktivní látkou v obsahu dělat průzkum stupně zavlhnutí zdiva, jelikož silná koncentrace aktivní látky se vždy přemění po rozpuštění a napuštění pórů a kapilár zdiva v nerozpustnou, stabilní hydroizolační clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti a to v jakémkoliv stupni zavlhlosti, respektive limit je 90%, ale to je v praxi v podstatě nereálné, jelikož kubík zdiva by musel absorbovat do své struktury víc jak 900 litrů vody a takový stavební materiál neznám. Pokud se jedná o spojení vodorovné nově zhotovované hydroizolace v podlaze, tak postup je tento: Nejdříve se zhotovuje podkladní beton a na ten se zhotovuje buď tavením lepenková izolace nebo bitumenová bezešvá izolace nebo případně jiná, ale to není důležité pro Vaši otázku. Jednoduše zhotovíte hydroizolační clonu krémovou injektáží 50 – 100mm nad povrchem podkladového betonu (za předpokladu, že nebudete pod úrovní okolního terénu a za předpokladu že tam není svislá rubová vnější izolace, aby nemohlo dojít k tzv.přemostění vlhkosti přes izolační clonu ve zdivu), ale to nepředpokládám, a jakmile zhotovíte injektáž v potřebné výšce nad podkladovým betonem, tak následně při zhotovování hydroizolace podlahy vytáhnete hydroizolaci přes linii injektáže. Tím se propojí vodorovná izolace podlahy a vodorovná izolace ve zdivu. Pak samozřejmě můžete postupovat ve skladbě podlahy dále, třeba s použitím extrudovaného polystyrénu pro tepelnou izolaci atd.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268