Telefonní poradna
+420 731 565 565
Hodnocení
tel. poradny
Kalkulačka
spotřeby materiálu
Nákup po telefonu
+420 606 187 916
0
0

Dotaz do poradny: Dobrý den, mám dotaz ohledně krémové injektáže zdiva. Chci se zeptat jestli je injektáž nějak omezena procentem vlhkosti ve zdivu. A konkrétně v mém řípadě když mám kompletní rekonstrukci a budou dělány nové podlahy, kde se mají provést vrty pro provedení injektáže a zda je možné nějak spojit izolaci samoného zdiva s izolací budoucích podlah? Děkuji za odpověď. S pozdravem Kubík

  • Kubík stáří dotazu 5 roky dní
  • last edited 5 roky dní
  • You must to post comments
0
0

Dobrý den, u silanového krému například u našeho AquaStop Creamu, který obsahuje 80% aktivní látky silan/siloxanu na rozdíl od některých konkurenčních silanových krémů, které mají pouze 15%, 40% nebo 60% aktivní látky, není třeba u krému s 80% aktivní látkou v obsahu dělat průzkum stupně zavlhnutí zdiva, jelikož silná koncentrace aktivní látky se vždy přemění po rozpuštění a napuštění pórů a kapilár zdiva v nerozpustnou, stabilní hydroizolační clonu pro zamezení vzlínající vlhkosti a to v jakémkoliv stupni zavlhlosti, respektive limit je 90%, ale to je v praxi v podstatě nereálné, jelikož kubík zdiva by musel absorbovat do své struktury víc jak 900 litrů vody a takový stavební materiál neznám. Pokud se jedná o spojení vodorovné nově zhotovované hydroizolace v podlaze, tak postup je tento: Nejdříve se zhotovuje podkladní beton a na ten se zhotovuje buď tavením lepenková izolace nebo bitumenová bezešvá izolace nebo případně jiná, ale to není důležité pro Vaši otázku. Jednoduše zhotovíte hydroizolační clonu krémovou injektáží 50 – 100mm nad povrchem podkladového betonu (za předpokladu, že nebudete pod úrovní okolního terénu a za předpokladu že tam není svislá rubová vnější izolace, aby nemohlo dojít k tzv.přemostění vlhkosti přes izolační clonu ve zdivu), ale to nepředpokládám, a jakmile zhotovíte injektáž v potřebné výšce nad podkladovým betonem, tak následně při zhotovování hydroizolace podlahy vytáhnete hydroizolaci přes linii injektáže. Tím se propojí vodorovná izolace podlahy a vodorovná izolace ve zdivu. Pak samozřejmě můžete postupovat ve skladbě podlahy dále, třeba s použitím extrudovaného polystyrénu pro tepelnou izolaci atd.

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Reklamní místo pro sanační firmy. Info na tel. 731 565 565

Vyhledávací slovní výrazy pro vyhledání tématu, který Vás zajímá.

Nákupní košík

Systém AquaStop Cream – Generální partner pro TÝDEN AKADEMIE VĚD ČR

tyden akademie ved

K dnešnímu dni evidujeme tento počet internet. objednávek z ČR, SR i jiných států EU. Nejsou započítávaný osobní odběry.


Z každé objednávky ukládáme 10 Kč na sociální projekty.
Na účet již bylo připsáno:
382.180 Kč
>>informace zde<<
Současný stav účtu je:
5.706 Kč

Kalkulačka pro výpočet spotřeby injektážního krému a jeho ceny na Váš rozsah prací

kalkulacka spotreby aquastopcream

Vodorovné řezy pro bezchybné navrtáníÍ OBVODOVÉHO ZDIVA

ŘEZ DOMU PRO DOPLNĚNÍ HYDROIZOLACÍ K TRVALÉMU ODVLHČENÍ

schema pouziti produktu

Ukázka účinnosti systému AQUASTOP CREAM v extrémních podmínkách

zidka

Naše sociální sítě

Vystavovali jsme na stavebním veletrhu ForArch v roce 2013 a 2016

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268