Nákup po telefonu
+420 606 187 916
Poradíme Vám
+420 731 565 565
ionicons-v5-e
Internetová poradna
otázky a odpovědi

Dobrý den, na našem RD jsme provedli přistavení dalších místností k původnímu domu z nepálených cihel. Po osekání omítky jsme zjistili, že izolace ve zdi je částečně vydrolená cca 2cm do hloubky zdi, původně to byla venkovní strana zdi. Po provedení vylití základové desky ve stejné úrovni jako jsou základy původního RD se objevila vlhkost v rohu zdi, po zaškrábnutí do vlhké části cihel tato vlhkost zasahuje opět cca 2cm do hloubky zdi. V rohu vlhkost sahá do výšky 40cm, postupně se od rohu snižuje na cca 10cm,to celé v délce 4m. Z druhé strany zdi se žádná vlhkost neprojevuje. Doporučujete nám provedení injektáže nebo by stačilo nahodit zeď sanační omítkou?
Bohužel foto se nepodařilo nahrát.

  • Jiří Novák stáří dotazu 4 roky dní
  • last edited 4 roky dní
  • You must to post comments

Dobrý den.
Sanační omítka neodstraní příčinu zavlhání zdiva. Dle Vašeho popisu je nutné zhotovit funkční hydroizolaci ve zdivu pro zamezení vzlínající vlhkosti. Proč se stav zhoršil po přístavbě nedokážu posoudit, ale je zjevné, že je potřeba izolaci ve zdivu obnovit. Velmi pravděpodobně původní vodorovná hydroizolace ve zdivu, a to i dle Vašeho popisu, je již nefunkční. Injektáž je potřeba zhotovit v celé délce alespoň jedné místnosti a tím, že se jedná o roh, který se nejvíce zamokřuje, doporučuji injektážní linie zhotovit v délkách dvou stěn, které tvoří tento roh. Tím, že budete pravděpodobně vrtat popisovaný roh z vnitřní strany, posílám Vám odkaz, tj. návod, na správně provedenou injektáž rohu zdiva Systémem AquaStop Cream : https://www.injektaz-zdiva-svepomoci.cz/vodorovne-rezy-navrtani-zdiva/ Nedoporučuji zhotovit injektáž pouze v místě viditelných vlhkých map. Sanační omítka může být nahozena v místech poškozených omítek, jako dokončovací sanační etapa.
S přátelským pozdravem
Jiří Schwarz

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 záznam
Váš další dotaz:
Vyplňte, prosím, níže uvedené kolonky aby mohl být Váš dotaz zařazen do naší Poradny. Váš email nebude zveřejněn.
Jméno*
E-mail*

Hledáte téma, která Vás zajímá? Vyberte slovní výraz, který je k Vašemu dotazu nejbližší.

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti TRUMF sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany rovněž podle autorských předpisů upravujících duševní vlastnictví.

KONTAKT - PROVOZOVNA

Dvorská 1163/2, Praha – západ
252 19 Rudná u Prahy

+420 235 312 000
+420 606 187 916

KONTAKT - SÍDLO

Blatnická 14/3,
Praha 5
IČO: 24271268
DIČ: CZ24271268